Udinese Calcio - Spezia Calcio 2-3 (1-2). Liga - 37. kolejka

W starciu 37. kolejki Serie A, które rozegrane zostało 14 maja, zespół Udinese Calcio przegrał ze Spezią 2-3 (1-2). Mecz odbył się na Stadio Friuli - Dacia Arena. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Arkadiusza Recy, Jakuba Kiwiora ze Spezii.

W  starciu 37. kolejki  Serie A, które rozegrane zostało 14 maja, zespół Udinese Calcio przegrał  ze Spezią  2-3 (1-2). Mecz odbył się na Stadio Friuli - Dacia Arena. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Arkadiusza Recy, Jakuba Kiwiora ze Spezii.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć spotkań zespół Udinese Calcio wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brama Nuytincka z Udinese Calcio, a w 19. minucie Emanuela Gyasiego z drużyny przeciwnej.

Tymczasem to piłkarze Udinese Calcio otworzyli wynik. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Nahuel Molina.

W 34. minucie Arkadiusz Reca zastąpił Salvę Ferrera.

Daniele Verde wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spezii, zdobywając bramkę w 35. minucie meczu. Asystę zaliczył Salva Ferrer.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry dającego prowadzenie gola dla jedenastki Spezii strzelił Emanuel Gyasi. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Salva Ferrer.

Drużyna Udinese Calcio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Spezii, zdobywając kolejną bramkę. W 47. minucie wynik na 1-3 podwyższył Giulio Maggiore. Bramka padła po podaniu Daniele Verdego.

W 52. minucie Jean-Victor Makengo został zmieniony przez Lazara Samardzicia, a za Ignacia Pussetta wszedł na boisko Ilija Nestorovski, co miało wzmocnić jedenastkę Udinese Calcio. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniele Verdego na Janisa Antiste'a w 67. minucie. Chwilę później trener Spezii postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kevina Agudela wszedł Nicolo Bertola, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Spezii utrzymać prowadzenie. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Roberto Pereyra, zawodnik Udinese Calcio.

Chwilę później trener Udinese Calcio postanowił wzmocnić formację obronną i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Iyenomę Udogiego. Na boisko wszedł Brandon Soppy, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 76. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Udinese Calcio: Roberto Pereyra, Bram Nuytinck, na ich miejsce weszli: Tolgay Arslan, Filip Benkovic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giulia Maggiorego, Emanuela Gyasiego zajęli: Eddie Salcedo, Wiktor Kowalenko. W 80. minucie kartkę dostał Jakub Kiwior z Spezii.

W 90. minucie karnego dla Spezia nie wykorzystał Rey Manaj strzelając obok bramki.

Piłkarze Udinese Calcio w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Pablo Mari. Asystę przy bramce zaliczył Gerard Deulofeu.

Minutę później arbiter przyznał kartkę Tolgayowi Arslanowi z drużyny Udinese Calcio. Jedenastce Udinese Calcio zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Spezii.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Udinese Calcio w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.