• 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

Udinese Calcio - Sampdoria Genua 0-1 (0-0). Liga włoska - 37. kolejka Serie A

16 maja na Dacia Arena odbyło się spotkanie 37. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Udinese Calcio i Sampdorii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sampdorii 1-0.

F. Quagliarella 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Zespół Sampdorii wygrał aż 19 razy, zremisował 12, a przegrał tylko 12.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie sędzia ukarał kartką Mortena Thorsbego, piłkarza gości. Na murawie, jak to często zdarzało się Udinese Calcio (”Zebry”) w tym sezonie, pojawił się Samir, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 59. minucie Marvina Zeegelaara. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W tej samej minucie Jean-Victor Makengo został zastąpiony przez Fernanda Forestieriego. A trener Sampdorii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jakuba Janktę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Mehdi Marcel. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. Między 67. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Udinese Calcio.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sampdorii w 88. minucie spotkania, gdy Fabio Quagliarella zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 89. minucie w drużynie Udinese Calcio doszło do zmiany. Thomas Ouwejan wszedł za Rodriga Becão.

Emil Audero Mulyadi
89′ Rodrigo Nascimiento Franca
Mehdi Pascal Marcel Léris65′
59′ Marvin Zeegelaar
Bartosz Bereszyński
86′ Kevin Bonifazi
Omar Colley
Rodrigo Javier De Paul
Tommaso Augello
Nahuel Molina Lucero
Maya Yoshida
59′ Jean-Victor Makengo
Antonio Candreva88′
Jens Stryger Larsen
Morten Thorsby52′
Roberto Maximiliano Pereyra
Albin Ekdal
69′ Walace Souza Silva
Manolo Gabbiadini75′
67′ 74′ Stefano Okaka Chuka
Keita Baldé Diao75′
Manuel Gasparini
Karlo Letica
Simone Scuffet
Nicola Ravaglia
59′ Samir Caetano de Souza Santos
Alex Ferrari
89′ Thomas Ouwejan
Mikkel Krogh Damsgaard88′
59′ Fernando Martín Forestieri
Valerio Verre75′
74′ Fernando Llorente
Antonino La Gumina

Fabio Quagliarella75′  88′ (k.)

Ernesto Torregrossa

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Udinese Calcio otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.