• 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (8 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)

Udinese Calcio - Lazio Rzym 0-1 (0-1). Liga włoska - 28. kolejka Serie A

21 marca na Dacia Arena odbył się mecz 28. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Udinese Calcio i Lazio Rzym. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lazio Rzym 1-0.

A. Marušić 37'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 53 starcia jedenastka Lazio Rzym (”Orły”) wygrała 29 razy i zanotowała 13 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Jedynego gola meczu strzelił Adam Marušić dla drużyny ”Orłów”. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Sergej Milinković-Savić.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lazio Rzym.

Na drugą połowę jedenastka Udinese Calcio (”Zebry”) wyszła w zmienionym składzie, za Jeana-Victora Makengo wszedł Ilija Nestorovski. W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Nahuelowi Molinie z zespołu gospodarzy.

W 62. minucie Llorente został zastąpiony przez Stefana Okakę. Chwilę później trener ”Orłów” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Jean-Daniel Akpa, a murawę opuścił Lucas Leiva. Trener Udinese Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Rodriga Becão i na pole gry wprowadził napastnika Fernanda Forestieriego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Od 82. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. W 86. minucie w zespole ”Orłów” doszło do zmiany. Mateo Musacchio wszedł za Patrica. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jose Manuel Reina
74′ Rodrigo Nascimiento Franca
Manuel Lazzari
58′ Nahuel Molina Lucero
Sergej Milinković-Savić
46′ Jean-Victor Makengo
Romero Alconchel Luis Romero74′
Jens Stryger Larsen
Adam Marušić  37′
Walace Souza Silva
Lucas Pezzini Leiva66′
62′ Fernando Llorente
Andreas Hugo Hoelgebaum Pereira74′ 90′
74′ Fernando Martín Forestieri
Senad Lulić
46′ Ilija Nestorovski
Marco Parolo
62′ Stefano Okaka Chuka

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. ”Zebry” otrzymały w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka ”Orłów” w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.