• 6 .Lazio Rzym (7 pkt.)
  • 7 .Udinese Calcio (7 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (7 pkt.)

Udinese Calcio - Juventus Turyn 1-2 (1-0). Liga włoska - 34. kolejka Serie A

W starciu 34. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 2 maja, jedenastka Udinese Calcio przegrała z Juventusem Turyn 1-2 (1-0). Spotkanie odbyło się na Dacia Arena.

Cristiano Ronaldo 83',89'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 51 razy. Drużyna Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrała aż 35 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Nahuel Molina. W zdobyciu bramki pomógł Rodrigo De Paul.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Tolgayowi Arslanowi z Udinese Calcio (”Zebry”). Była to 44. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Udinese Calcio.

W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Robertowi Pereyrze, piłkarzowi gospodarzy. Chwilę później trener ”Starej Damy” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Dejan Kulusevski, a murawę opuścił Federico Bernardeschi.

W 66. minucie Paulo Dybala zastąpił Moratę. A trener Udinese Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fernanda Forestieriego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Tolgay Arslan. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Rodrigowi De Paulowi z jedenastki gospodarzy. W 83. minucie Cristiano Ronaldo wyrównał wynik meczu z karnego. To już dwudzieste szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 89. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn. Przy zdobyciu bramki asystował Adrien Rabiot.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie ”Zebr” doszło do zmiany. Thomas Ouwejan wszedł za Brama Nuytincka. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Danilo
90′ Bram Nuytinck
Matthijs de Ligt
84′ Kevin Bonifazi
Leonardo Bonucci
82′ Rodrigo Javier De Paul
. Alex Sandro
 10′ Nahuel Molina Lucero
Rodrigo Bentancur
44′ 72′ Tolgay Ali Arslan
Juan Cuadrado84′
Jens Stryger Larsen
Federico Bernardeschi59′
55′ Roberto Maximiliano Pereyra
Carlo Pinsoglio
84′ Samir Caetano de Souza Santos
Giorgio Chiellini
Sebastian De Maio
Radu Matei Drăgușin
90′ Thomas Ouwejan
Félix Alexandre Andrade Sanches Correia84′
72′ Fernando Martín Forestieri
Alvaro Morata66′
Fernando Llorente
Giacomo Vrioni

Arbiter nie ukarał piłkarzy Juventusu Turyn żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Zespół Udinese Calcio w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.