• 6 .SSC Napoli (43 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Udinese Calcio - Hellas Verona FC 2-0 (0-0). Liga włoska - 21. kolejka Serie A

W pojedynku 21. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 7 lutego, zespół Udinese Calcio zwyciężył z Verona FC 2-0 (0-0). Starcie odbyło się na Dacia Arena.

Deulofeu 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów drużyna Verona FC wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 18. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Na murawie, jak to często zdarzało się Verona FC w tym sezonie, pojawił się Giangiacomo Magnani, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Koraya Guentera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na drugą połowę jedenastka Verona FC wyszła w zmienionym składzie, za Pawła Dawidowicza wszedł Matteo Lovato.

W trakcie przerwy trener Udinese Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ilija Nestorovski, a murawę opuścił Roberto Pereyra. Drugą połowę zespół Verona FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Kevina Lasagnę wszedł Ivan Ilić. W 71. minucie Marvin Zeegelaar został zmieniony przez Nahuela Molinę.

W 73. minucie Mattia Zaccagni został zmieniony przez Daniela Bessę, co miało wzmocnić jedenastkę Verona FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tolgaya Arslana na Jeana-Victora Makengo oraz Llorente'a na Stefana Okakę.

W 83. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Verona FC Marco Silvestri. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Marcowi Faraoniemu z Verona FC. Była to 86. minuta pojedynku.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Verona FC doszło do zmiany. Ebrima Colley wszedł za Adriena Tameze'a.

Niedługo później Deulofeu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Udinese Calcio, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu starcia. Asystę zanotował Nahuel Molina.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Koray Guenter46′
31′ 76′ Tolgay Ali Arslan
Marco Davide Faraoni86′
Jens Stryger Larsen
Adrien Tameze18′ 88′
46′ Roberto Maximiliano Pereyra
Kevin Lasagna46′
 90′ Gerard Deulofeu
Mattia Zaccagni34′ 73′
Walace Souza Silva
Antonín Barák
71′ Marvin Zeegelaar
Darko Lazović
25′ 76′ Fernando Llorente
Yıldırım Mert Çetin
71′ Nahuel Molina Lucero
Matteo Lovato46′
Rodrigo Nascimiento Franca
Giangiacomo Magnani46′
Thomas Ouwejan
Iyenoma Destiny Udogie
76′ Jean-Victor Makengo
Ebrima Colley88′
Petar Mićin
Ivan Ilić46′
Jayden Jezairo Braaf
Daniel Sartori Bessa73′
46′ Ilija Nestorovski
Stefano Sturaro
76′ Stefano Okaka Chuka
Ronaldo Vieira Nan

Philip Ankhrah

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Verona FC pokazał cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Verona FC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.