• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Udinese Calcio - Genoa CFC 1893 0-0. Liga włoska - 14. kolejka Serie A

28 listopada na Dacia Arena odbył się pojedynek 14. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Udinese Calcio i Genoa CFC. Mecz zakończył się remisem 0-0. Starcie obejrzało 11 537 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie A
2021-11-28 12:30 | Stadion: Dacia Arena | Widzów: 11537 | Arbiter: Francesco Meraviglia
Udinese Calcio
Genoa CFC 1893
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 spotkań drużyna Genoa CFC wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Po kwadransie gry w drużynie Udinese Calcio (”Zebry”) doszło do zmiany. Ignacio Pussetto wszedł za Roberta Pereyrę.

Od 40. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Udinese Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Brama Nuytincka wszedł Lazar Samardžić. W 55. minucie za Nahuela Molinę wszedł Patricio Pérez.

W 56. minucie arbiter ukarał kartką Jeana-Victora Makengo, piłkarza gospodarzy. Kibice ”Zebr” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jeana-Victora Makengo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Tolgay Arslan. Na murawie, jak to często zdarzało się Genoa CFC w tym sezonie, pojawił się Paolo Ghiglione, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 58. minucie Stefana Sabellego.

Od 86. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Johan Felipe Vásquez Ibarra40′
46′ Bram Nuytinck
Andrea Masiello
45′ 55′ Nahuel Molina Lucero
Stefano Sabelli44′ 58′
Walace Souza Silva
Stefano Sturaro90′
15′ Roberto Maximiliano Pereyra
Andrea Cambiaso
85′ Gerard Deulofeu
Nicolò Rovella90′
56′ Tolgay Ali Arslan
Mattia Bani
55′ Patricio Nehuen Pérez
Paolo Ghiglione58′ 86′
Brandon Soppy
Zinho Vanheusden
Mato Jajalo
Hernani Azevedo Júnior73′
56′ 56′ Jean-Victor Makengo
Valon Behrami
15′ 86′ Ignacio Pussetto
Pablo Ignacio Galdames Millán
46′ Lazar Samardžić
Manolo Portanova
85′ Isaac Ajayi Success
Abdoulaye Touré90′
Fernando Martín Forestieri
Aleksander Buksa
Ilija Nestorovski
Goran Pandev73′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Genoa CFC, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Genoa CFC w drugiej połowie dokonał czterech zmian.