• 6 .Lazio Rzym (58 pkt.)
  • 7 .AS Roma (54 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (46 pkt.)

Udinese Calcio - Fiorentina 1-0 w 24. kolejce Serie A. Cały mecz Drągowskiego

Bartłomiej Drągowski robił co mógł, jednak Udinese pokonało Fiorentinę 1-0. Polski bramkarz zaliczył kilka interwencji, lecz był bezradny wobec próby Ilija Nestorovskiego w końcówce spotkania.

Paulo Sousa zdecydowanie nie musi się martwić o dyspozycję polskich bramkarzy. Wczoraj z znakomitej strony pokazał się Łukasz Skorupski, a dziś niemniej gorzej zagrał Bartłomiej Drągowski.

Polski bramkarz zaliczył pierwszą interwencję już w 4. minucie starcia, lecz swoimi umiejętnościami popisał się kilka chwil potem. Jens Stryger Larsen wpadł w pole karne i oddał strzał z bocznej strefy pola karnego. Golkiper Fiorentiny świetnie odbił natomiast piłkę nogą.

Spotkanie nie było jednak porywające i pomimo prób z obu stron, nie widzieliśmy zbyt wiele groźnych akcji. Bardzo dobrej okazji nie wykorzystał za to Duszan Vlahović, który wpadł w pole karne i trafił jedynie w bramkarza.

Niewykorzystana okazja zemściła się bardzo szybko, choć za stratę bramki nie powinno winić się Drągowskiego. Ilija Nestorovski świetnie urwał się bowiem defensywie po podaniu z głębi boiska i uderzeniem głową dopełnił formalności.

Pozostałe spotkania:

W pozostałych meczach, które rozpoczęły się o godzinie 15:00 bardzo ciekawie było w Mediolanie. Inter pokonał bowiem niżej notowaną Genoę 3-0 po trafieniach Romela Lukaku, Mattea Darmiana oraz Alexisa Sancheza. Na wyróżnienie zasługuje gol Belga, który trafił do siatki już w 33. sekundzie.

Crotone przegrało natomiast z Cagliari 0-2 po bramkach Leonardo Pavolettiego i Joao Pedra. Arkadiusz Reca pojawił się na boisku w drugiej połowie, natomiast Sebastian Walukiewicz spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Valentin Eysseric88′
90′ Nahuel Molina Lucero
Kévin Malcuit79′
70′ Jean-Victor Makengo
Cristiano Biraghi
Jens Stryger Larsen
Gaetano Castrovilli79′
Walace Souza Silva
Erick Antonio Pulgar Farfán
 86′ Ilija Nestorovski
Dušan Vlahović
73′ 77′ Fernando Llorente
Antonio Barreca
90′ Sebastian De Maio
Martin Caceres79′
70′ Tolgay Ali Arslan
Igor Júlio dos Santos de Paulo
Petar Mićin
Maximiliano Martín Olivera De Andrea
77′ Jayden Jezairo Braaf