• 6 .Lazio Rzym (67 pkt.)
  • 7 .AS Roma (61 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (59 pkt.)

Udinese Calcio - Cagliari Calcio 0-1 (0-0). Liga włoska - 32. kolejka Serie A

W starciu 32. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 21 kwietnia, drużyna Udinese Calcio przegrała z Cagliari 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Dacia Arena. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

João Pedro 55'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 spotkań zespół Udinese Calcio (”Zebry”) wygrał 23 razy i zanotował 10 porażek oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Leonardowi Pavolettiemu z Cagliari. Była to 45. minuta starcia.

Jedyną bramkę z karnego zdobył João Pedro dla jedenastki Cagliari. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

W 59. minucie kartkę dostał Radja Nainggolan, zawodnik Cagliari. Chwilę później trener Udinese Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Ilija Nestorovski, a murawę opuścił Fernando Forestieri. W 78. minucie Alessandro Deiola został zmieniony przez Josepha Duncana.

W tej samej minucie w zespole Cagliari doszło do zmiany. Giovanni Simeone wszedł za João Pedra. Po chwili trener Cagliari postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Răzvana Marina wszedł Gabriele Zappa, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W doliczonym czasie gry w jedenastce Cagliari doszło do zmiany. Daniele Rugani wszedł za Leonarda Pavolettiego.

Luca Ceppitelli
78′ Bram Nuytinck
Nahitan Nandez
86′ Roberto Maximiliano Pereyra
Kwadwo Asamoah
86′ Jens Stryger Larsen
Radja Nainggolan59′
Walace Souza Silva
Alessandro Deiola78′
Stefano Okaka Chuka
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão  55′ (k.) 78′
60′ Fernando Martín Forestieri
Ragnar Klavan
86′ Thomas Ouwejan
Gabriele Zappa87′
78′ Jayden Jezairo Braaf
Joseph Alfred Duncan78′
86′ Fernando Llorente
Gaston Pereiro
60′ Ilija Nestorovski
Alberto Cerri

Giovanni Pablo Simeone78′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Udinese Calcio żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.