• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Udinese Calcio - Bologna FC 1909 1-1 (1-0). Liga włoska - 35. kolejka Serie A

8 maja na Dacia Arena odbyło się starcie 35. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Udinese Calcio i Bologna FC. Mecz zakończył się remisem 1-1.

R. Orsolini 82'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 pojedynków drużyna Udinese Calcio (”Zebry”) wygrała 18 razy i zanotowała 12 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Zebr” w 23. minucie spotkania, gdy Rodrigo De Paul zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jerdemu Schoutenowi z Bologna FC. Była to 30. minuta meczu. Na murawie, jak to często zdarzało się Udinese Calcio w tym sezonie, pojawił się Sebastian De Maio, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 42. minucie Rodriga Becão. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Zebr”.

Trener Bologna FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Mattias Svanberg, a murawę opuścił Jerdy Schouten. W tej samej minucie Andreas Olsen został zmieniony przez Riccarda Orsoliniego.

W 66. minucie sędzia przyznał kartkę Walace'owi z zespołu gospodarzy. W 82. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Riccardo Orsolini. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Udinese Calcio doszło do zmiany. Fernando Forestieri wszedł za Tolgaya Arslana. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Łukasz Skorupski
42′ Rodrigo Nascimiento Franca
Takehiro Tomiyasu
Bram Nuytinck
Larangera Danilo
Kevin Bonifazi
Bakary Adama Soumaoro
 23′ Rodrigo Javier De Paul
Mitchell Dijks80′
Nahuel Molina Lucero
Jerdy Schouten30′ 61′
83′ Tolgay Ali Arslan
Andreas Skov Olsen61′
Jens Stryger Larsen
Musa Barrow61′
Roberto Maximiliano Pereyra
Roberto Soriano
66′ Walace Souza Silva
Lorenzo De Silvestri
42′ Sebastian De Maio
Mattias Svanberg61′
83′ Fernando Martín Forestieri
Musa Juwara80′
Fernando Llorente
Riccardo Orsolini61′  82′ (k.)

Nicola Sansone61′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka ”Zebr” wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.