• 6 .SSC Napoli (43 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Udinese Calcio - Atalanta Bergamo 1-1 (1-1). Liga włoska - 10. kolejka Serie A

20 stycznia na Dacia Arena odbyło się spotkanie 10. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Udinese Calcio i Atalanta BC. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

L. Muriel 44'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 42 mecze drużyna Udinese Calcio (”Zebry”) wygrała 16 razy i zanotowała 12 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszej minucie bramkę zdobył Roberto Pereyra. Asystę zaliczył Kevin Lasagna.

W 11. minucie arbiter ukarał kartką Roberta Pereyrę, piłkarza gospodarzy.

Zespół ”Zebr” długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 43 minuty, jednak jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Luis Muriel. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Matteo Pessina.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 57. minucie za Rolanda Mandragorę wszedł Walace. W 58. minucie boisko opuścili zawodnicy Atalanta BC: Duván Zapata, Josip Ilicić, Robin Gosens, a na ich miejsce weszli Luis Muriel, Aleksey Miranchuk, Hans Hateboer.

A trener ”Zebr” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Deulofeu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Walace. W 75. minucie sędzia pokazał kartkę Marvinowi Zeegelaarowi z drużyny gospodarzy. Po chwili trener Atalanta BC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Rusłana Malinowskiego. Na boisko wszedł Remo Freuler, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Od 83. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Atalanta BC i jedną drużynie przeciwnej. W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Nahuel Molina, Sebastian De Maio, a na ich miejsce weszli Jens Stryger, Tolgay Arslan. W drugiej połowie nie padły bramki.

José Luis Palomino
90′ Kevin Bonifazi
Cristian Gabriel Romero90′
Rodrigo Javier De Paul
Hans Hateboer58′
89′ Jens Stryger Larsen
Matteo Pessina
57′ Rolando Mandragora
Rusłan Malinowski81′
75′ Marvin Zeegelaar
Aleksiej Miranczuk58′
89′ Tolgay Ali Arslan
Marten de Roon
 1′ 11′ Roberto Maximiliano Pereyra
Marco Sportiello
89′ Sebastian De Maio
Mattia Caldara
89′ Nahuel Molina Lucero
Remo Freuler81′ 83′
57′ 72′ Walace Souza Silva
Josip Ilicić58′
72′ Gerard Deulofeu
Sam Lammers
Ilija Nestorovski
Duván Esteban Zapata Banguera58′

Przewaga zespołu Atalanta BC w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.