• 6 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (15 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Udinese Calcio - ACF Fiorentina 0-1 (0-1). Liga włoska - 6. kolejka Serie A

W spotkaniu 6. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 26 września, drużyna Udinese Calcio przegrała z Fiorentiną 0-1 (0-1). Mecz na Dacia Arena obejrzało 7 208 widzów.

6. kolejka Włochy - Serie A
2021-09-26 15:00 | Stadion: Dacia Arena | Widzów: 7208 | Arbiter: Davide Ghersini
Udinese Calcio
ACF Fiorentina
0
1
D. Vlahović 16'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Jedenastka Fiorentiny wygrała aż 24 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 14.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fiorentiny w 16. minucie spotkania, gdy Dušan Vlahović zdobył z karnego pierwszą bramkę.

W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa Martíneza z Fiorentiny, a w drugiej minucie doliczonego czasu Tolgaya Arslana z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fiorentiny.

Na drugą połowę drużyna Udinese Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Tolgaya Arslana, Brandona Soppy'ego weszli Jean-Victor Makengo, Ignacio Pussetto. W 53. minucie kartkę obejrzał Walace z jedenastki gospodarzy.

W 60. minucie za Cristiana Biraghiego wszedł Aleksa Terzić. Między 65. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Udinese Calcio: Bram Nuytinck, Jens Stryger, Walace, na ich miejsce weszli: Iyenoma Udogie, Nahuel Molina, Lazar Samardžić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giacoma Bonaventury, Josepha Duncana, Lucasa Martíneza zajęli: Sofyan Amrabat, Youssef Maleh, Matija Nastasić. W 70. minucie kartkę dostał Sofyan Amrabat, zawodnik Fiorentiny.

Niedługo później trener Fiorentiny postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lucasa Torreirę wszedł Igor, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Fiorentiny utrzymać prowadzenie. W doliczonej piątej minucie meczu kartkę otrzymał Odriozola z Fiorentiny. W drugiej połowie nie padły gole.

Nikola Milenković
71′ Bram Nuytinck
Lucas Martínez Quarta17′ 66′
45′ 46′ Tolgay Ali Arslan
Cristiano Biraghi60′
46′ Brandon Soppy
Giacomo Bonaventura65′
Roberto Maximiliano Pereyra
Joseph Alfred Duncan65′
71′ Jens Stryger Larsen
Lucas Torreira Di Pascua83′
53′ 81′ Walace Souza Silva
Igor Júlio dos Santos de Paulo83′
71′ Nahuel Molina Lucero
Matija Nastasić66′
Patricio Nehuen Pérez
Aleksa Terzić60′
71′ Iyenoma Destiny Udogie
Sofyan Amrabat65′ 70′
Marvin Zeegelaar
Marco Benassi
Mato Jajalo
Alessandro Bianco
46′ Jean-Victor Makengo
Youssef Maleh65′
46′ Ignacio Pussetto
Erick Antonio Pulgar Farfán
81′ Lazar Samardžić
Aleksander Kokorin
Fernando Martín Forestieri
Riccardo Sottil

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Udinese Calcio dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.