Reklama

Reklama

Trener z przeszłością w PKO Ekstraklasie na celowniku klubu Serie A

Nenad Bjelica, swego czasu szkoleniowiec Lecha Poznań, jest poważnym kandydatem na trenera włoskiej Spezii. W klubie z Serie A występuje dwóch Polaków - Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior.

W minionym sezonie Spezia Calcio długo walczyła o uniknięcie degradacji. Ostatecznie cel osiągnęła, plasując się na 16. lokacie. Od strefy spadkowej dzieliło ją sześć punktów

Klubowe władze nie są jednak zadowolone z pracy trenera Thiago Motty. Wszystko wskazuje na to, że pożegna się on z posadą - mimo umowy ważnej do połowy 2024 roku. A być może sam z dalszej współpracy zrezygnuje, jeśli prawdą jest, że jego angaż rozważa PSG.

Serie A. Nenad Bjelica czy Andrea Pirlo?

Kto będzie następcą byłego reprezentanta Włoch w Spezii? Jak donosi Gianluca Di Marzio, jednym z najpoważniejszych kandydatów jest Nenad Bjelica. Chorwat doskonale znany jest polskim kibicom - w latach 2016-18 prowadził poznańskiego Lecha.    

Reklama

Pod uwagę przez szefostwo Spezii brani są również pozostający bez zajęcia Andrea Pirlo i Luca Gotti.  

Dla Bjelicy byłby to powrót na dobrze znany teren. Ekipą Spezii dowodził już w sezonie 2014-15. Wówczas występowała ona na bezpośrednim zapleczu Serie A

Z Włoch chorwacki trener przeniósł się do Polski, a następnie wrócił do ojczyzny. W ostatnich latach odpowiadał za wyniki Dinama Zagrzeb (faza grupowa Ligi Europy) oraz NK Osijek. Z tą drugą drużyną zajął trzecie miejsce w zakończonym właśnie sezonie. 

Pod skrzydła Bjelicy trafić mogą Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior, obecnie broniący barw klubu z Ligurii.   

ZOBACZ TAKŻE:

Reklama

Reklama

Reklama