Reklama

Reklama

Trener i kapitan Włoch zbojkotowali plebiscyt "Złota Piłka FIFA"

Burza we Włoszech! Media z Półwyspu Apenińskiego donoszą, że selekcjoner reprezentacji Włoch Antonio Conte i kapitan Gianluigi Buffon zbojkotowali plebiscyt "Złota Piłka FIFA". To protest przeciwko pominięciu słynnego bramkarza przez piłkarską centralę na liście najlepszych piłkarzy świata.

Buffon nie znalazł się na liście nominowanych do "Złotej Piłki FIFA". Jego brak w gronie 59 najlepszych piłkarzy świata był szokiem dla włoskich fanów. Tamtejsza prasa określiła decyzję FIFA mianem "samobója".

Legendy włoskiej piłki wsparły słynnego bramkarza, podkreślając że mimo prawie 38 lat, wciąż gra na najwyższym poziomie i odnosi sukcesy. W minionym sezonie dotarł z Juventusem do finału Ligi Mistrzów, obronił mistrzostwo Włoch, a z reprezentacją awansował na Euro 2016.

Plebiscyt z dużą przewagą wygrał Lionel Messi. Gwiazdor Barcelony otrzymał 41,33 procent głosów. Drugi był Cristiano Ronaldo z Realu Madryt (27,76), a trzeci Neymar z Barcelony (7,86). Głosowali trenerzy, kapitanowie i przedstawiciele mediów.

Reklama

Wtorkowa włoska prasa twierdzi, że trener i kapitan Włoch solidarnie zbojkotowali plebiscyt i w geście protestu nie oddali głosu.

Przedstawiciel włoskich mediów Paolo Condo z "Gazzetta dello Sport" najwyżej ocenił Messiego, Roberta Lewandowskiego i Neymara.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy