Tottenham Hotspur - AS Roma 2-3 w International Champions Cup

AS Roma pokonała Tottenham Hotspur 3-2 w meczu towarzyskim International Champions Cup, który odbył się w Harrison, w New Jersey. Spotkanie miało emocjonujący przebieg, trzy gole padły w końcówce, w tym dwa w doliczonym czasie.

Klub Serie A objął prowadzenie w 13. minucie, kiedy Diego Perotti wykorzystał rzut karny.

Na 2-0 podwyższył debiutant Cengiz Under w 70. minucie. Wydawało się, że Roma ma sytuację pod kontrolę.

Tottenhamowi udało się jednak doprowadzić do remisu. W 87. minucie kontaktowego gola strzelił Harry Winks, a w pierwszej minucie doliczonego czasu na 2-2 trafił Vincent Janssen. Wtedy w bramce "giallorossi" stał już Łukasz Skorpuski, który pojawił się na murawie w 63. minucie. To był pierwszy występ Polaka w barwach Romy podczas zgrupowania w Stanach Zjednoczonych.

Zwycięstwo Romie zapewnił Marco Tumminello w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

We włoskim zespole pierwszy mecz rozegrał Aleksandar Kolarov, pozyskany z Manchesteru City.

Pawo

Tottenham Hotspur - AS Roma 2-3 (0-1)

Bramki: Winks (87.), Jansen (90.+1) - Perotti (13., karny), Cengiz (70.), Tumminello (90.+2).

Tottenham (pierwsza połowa): Vorm, Trippier, Carter-Vickers, Alderweireld, Vertonghen, Walker-Peters, Dier, Dembele, Onomah, Dele, Kane .

Tottenham (druga połowa): Lloris, Trippier, Alderweireld, Vertonghen (69. Wimmer), Davies, Dembele (69. Oakley-Boothe), Winks, Georgiou, Dele (76. Nkoudou), Eriksen, Kane (76. Janssen).

AS Roma (pierwsza połowa): Alisson, Kolarov, Juan Jesus, Fazio, Peres, Nainggolan, de Rossi, Gerson, Defrel, Dżeko, Perotti.

AS Roma (druga połowa): Alisson (64. Skorupski), Kolarov (63. Tumminello), Peres, Fazio (63. Moreno), Nainggolan (63. Castan), de Rossi (63. Pellegrini), Perotti (80. Iturbe), Dżeko (63. Gonalons), Manolas, Strootman, Under.