• 5 .Lazio Rzym (14 pkt.)
  • 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (12 pkt.)

Torino - Udinese 2-3 w meczu 11. kolejki Serie A. Całe spotkanie Karola Linettego

Po szalonej drugiej połowie spotkania Udinese pokonało Torino 3-2. W przeciągu czterech minut zobaczyliśmy aż trzy bramki, a w końcówce spotkania Ricardo Rodriguez niemal zdobył gola po efektownym strzale z rzutu wolnego. Na boisku pełne 90 minut spędził Karol Linetty.

Piłkarze Torino nadal walczą, aby wydobyć z się z dolnej części tabeli Serie A. Ekipa z Piemontu słabo weszła w obecny sezon, a ostatnio bardzo często miesza remisy z porażkami.

Początek dzisiejszego starcia z Udinese również nie należał do najlepszych w wykonaniu drużyny Marca Giampaolo i już w 24. minucie goście objęli prowadzenie. Ignacio Pussetto otrzymał podanie od Gerarda Deulofeu i wpadł w pole karne. Włoch znalazł się w sytuacji sam na sam i dopełnił formalności.

Goście dołożyli kolejne trafienie po przerwie. W 54. minucie Roberto Pereyra sprytnym zwodem zwiódł defensorów i wystawił piłkę do Rodriga De Paula, który pewnym uderzeniem w prawy róg bramki pokonał Salvatora Sirigu.

Torino nie dało się jednak całkowicie zepchnąć do defensywy i w 67. minucie rozpoczęło szaloną pogoń za swoimi rywali. Andrea Belotti najlepiej odnalazł się pomimo zamieszania pod bramką Udinese i wykończył podanie Federica Bonazzoliego.

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl! Kliknij tutaj!

Niespełna minutę później reprezentant Włoch do trafienia dołożył asystę. Belotti efektownie zagrał piętą w kierunku pola karnego, a piłkę przyjął Bonazzoli. Piłkarz Torino złamał akcję do środka i po chwili umieścił piłkę w siatce.

Goście zamroczeni dwoma szybkimi ciosami nie dali się jednak znokautować i również po trochę ponad 60 sekundach ponownie trafili do siatki. Pereyra podał z bocznej strefie boiska, a Ilija Nestorovski zdobył trzeciego gola dla Udinese.

Tuż przed zakończeniem meczu Torino było bliskie ponownie doprowadzić do wyrównania. Ricardo Rodriguez huknął z rzutu wolnego, a pędząca futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Całe spotkanie dla gospodarzy zagrał Karol Linetty.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

PA

11. kolejka Włochy - Serie A
2020-12-12 18:00 | Stadion: Stadio Olimpico Grande Torino | Arbiter: Davide Massa
Juan Agustín Musso76′
37′ Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
Kevin Bonifazi
Ricardo Rodriguez
Samir Caetano de Souza Santos
46′ Nicolas Nkoulou
Bram Nuytinck43′
46′ Soualiho Meité
Rodrigo Javier De Paul  54′
Wilfried Stephane Singo
Jens Stryger Larsen
Karol Linetty
Roberto Maximiliano Pereyra37′ 82′
51′ 63′ Mërgim Vojvoda
Marvin Zeegelaar
Tomás Eduardo Rincón Hernández
Walace Souza Silva61′
46′ Simone Zaza
Ignacio Pussetto  24′ 82′
 66′ Andrea Belotti
Rodrigo Nascimiento Franca43′ 81′
46′ Armando Izzo
Hidde Willem ter Avest
Nicola Murru
Mamadou Coulibaly
Simone Edera
Jean-Victor Makengo82′
63′ Amer Gojak
Rolando Mandragora61′
46′ 88′ Saša Lukić
Petar Mićin
Jacopo Segre
Martin Njøten Palumbo
46′  67′ Federico Bonazzoli