• 6 .ACF Fiorentina (27 pkt.)
  • 7 .AS Roma (25 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (25 pkt.)

Torino pokonało Genoę. Nieuznany gol Karola Linetty'ego

Karol Linetty schodził z boiska, mając na koncie bramkę, ale VAR szybko go jej pozbawił. Torino FC po emocjonującym meczu pokonało u siebie 3-2 Genoę CFC w 9. kolejce Serie A.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Linetty błysnął w 58. minucie, gdy Torino prowadziło już 2-0. Polski pomocnik urwał się lewą stroną pola karnego i chciał zagrać wzdłuż bramki. Piłka odbiła się rykoszetem od wykonującego wślizg obrońcy i wpadła do bramki nad zaskoczonym bramkarzem.

Gol został zapisany na konto Linetty'ego, a zanim sędzia wznowił grę, Polak został zmieniony. Jednak zanim na dobre usiadł na ławce rezerwowych, okazało się, że bramka nie zostanie zaliczona. Sędzia skorzystał z VAR-u, a następnie odgwizdał przewinienie na korzyść Genoi.

Karol Linetty z nieuznanym golem

Wcześniej, jeszcze w pierwszej połowie, Torino wyszło na dwubramkowe prowadzenie po golach Antonio Sanabrii oraz Tommaso Pobegi.

W 69. minucie kontaktową bramkę dla Genoi zdobył Mattia Destro. Bardzo szybko odpowiedział na nią bramką na 3-1 Josip Brekalo.

Gol Chorwata nie był jednak końcem emocji. Bramkę na 3-2 zdobył jeszcze Felipe Caicedo i Torino do końca drżało o korzystny wynik. Dzięki wygranej Torino awansowało na 10. miejsce w tabeli. Genoa jest przedostatnia z zaledwie sześcioma punktami na koncie.

Torino FC - Genoa CFC 3-2 (2-0)

Bramki: 1-0 Sanabria (14.), 2-0 Pobega (31.), 2-1 Destro (69.), 3-1 Brekalo (77.), 3-2 Caicedo (81.).

9. kolejka Włochy - Serie A
2021-10-22 18:30 | Stadion: Stadio Olimpico Grande Torino | Widzów: 9881 | Arbiter: Piero Giacomelli

Mohamed Salim Fares78′
59′ Wilfried Stephane Singo
Caleb Ansah Ekuban61′
59′ Karol Linetty
Nicolò Rovella
 77′ Josip Brekalo
Andrea Cambiaso
71′ Cristian Daniel Ansaldi
Abdoulaye Touré46′
 31′ 88′ Tommaso Pobega
Stefano Sturaro68′
 14′ 59′ Arnaldo Antonio Sanabria Ayala
Mattia Destro  69′ 80′
Etrit Berisha
Federico Marchetti
Armando Izzo
Adrian Šemper
71′ Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
Davide Biraschi
Ricardo Rodriguez
Andrea Masiello
59′ Mërgim Vojvoda
Stefano Sabelli
David Zima
Milan Badelj
Benjamin Lhassine Kone
Valon Behrami68′
59′ 90′ Dennis Praet