• 5 .ACF Fiorentina (12 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (11 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (11 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (11 pkt.)

Torino - Juventus 2-2 w 29. kolejce Serie A. "Stara Dama" traci punkty po błędach Szczęsnego

Derby Turynu na remis! W 29. kolejce Serie A Torino zremisowało z Juventusem 2-2. Fatalnie spisał się Wojciech Szczęsny, który pomylił się przy obu bramkach gospodarzy. Gdyby zachował się lepiej, "Stara Dama" mogłaby cieszyć się ze zwycięstwa.

Mecz rozpoczął się po myśli Juventusu. Prowadzenie "Starej Damie" dał w 13. minucie Federico Chiesa, uderzając z ostrego kąta między nogami bramkarza.

Później gospodarze ruszyli do ofensywy, a w doprowadzeniu do remisu wymiernie pomógł im... Wojciech Szczęsny.

Fatalny błąd Szczęsnego

W 27. minucie nasz reprezentant interweniując po strzale sprzed pola karnego podbił piłkę, zamiast sparować ją do boku. Tę sytuację wykorzystał Antonio Sanabria, który wyskoczył ponad próbującego ratować sytuację Szczęsnego i głową wpakował piłkę do bramki.

Tuż po zmianie stron nazwisko Paragwajczyka po raz drugi znalazło się na liście strzelców, a Szczęsny znów się nie popisał. Tym razem skapitulował po uderzeniu w "krótki" róg, którego pilnował. Odbił nawet piłkę, która po chwili uderzyła w wewnętrzną część bocznej siatki.

Piłkarze "Juve" nie zamierzali jednak składać broni. Do wyrównania doprowadził w 81. minucie Cristiano Ronaldo, skutecznie uderzył głową. To było ostatnie trafienie w tym spotkaniu. Derbowa strata punktów znacznie utrudnia "Starej Damie" walkę o obronę tytułu mistrza Włoch.