• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

Torino FC - US Sassuolo Calcio 3-2 (0-2). Liga włoska - 24. kolejka Serie A

17 marca na Stadio Olimpico Grande Torino odbyło się spotkanie 24. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Torino FC i US Sassuolo. Mecz zakończył się zwycięstwem Torino FC 3-2.

24. kolejka Włochy - Serie A
2021-03-17 15:00 | Stadion: Stadio Olimpico Grande Torino | Arbiter: Maurizio Mariani
D. Berardi 6',38'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Torino FC wygrała aż sześć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Sassuolo w szóstej minucie spotkania, gdy Domenico Berardi strzelił pierwszego gola. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Francesco Caputo.

Jedenastka Torino FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 strzelił ponownie na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy Domenico Berardi. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jeremy Toljan.

Drugą połowę jedenastka Torino FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sašę Lukić wszedł Simone Verdi. Na murawie, jak to często zdarzało się Torino FC w tym sezonie, pojawił się Mërgim Vojvoda, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Nicolę Murru. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Gregoire'owi Defrelowi z US Sassuolo. W tej samej minucie za Bremera wszedł Amer Gojak. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole US Sassuolo doszło do zmiany. Manuel Locatelli wszedł za Francesca Magnanellego.

Chwilę później trener US Sassuolo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Jeremie Boga, a murawę opuścił Filip Djuricić. W tej samej minucie Gregoire Defrel został zmieniony przez Hameda Traorè'a, a za Domenica Berardiego wszedł na boisko Federico Peluso, co miało wzmocnić drużynę US Sassuolo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomása Rincóna na Simone Zazę. W 72. minucie arbiter pokazał kartkę Arnaldowi Sanabrii, piłkarzowi gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Simone Zaza wywołał eksplozję radości wśród kibiców Torino FC, zdobywając bramkę w 77. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Arnaldo Sanabria.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Jeremy Toljan, zawodnik US Sassuolo.

Zespół Torino FC wyrównał wynik meczu. W 86. minucie Rolando Mandragora wyrównał wynik meczu.

W 87. minucie w drużynie Torino FC doszło do zmiany. Federico Bonazzoli wszedł za Andreę Belottiego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie spotkania Simone Zaza po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-2. Bramka padła po podaniu Cristiana Ansaldiego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Jeremy Toljan78′
56′ Gleison Bremer Silva Nascimento
Marlon Santos da Silva Barbosa
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
Gian Marco Ferrari
Cristian Daniel Ansaldi
Rogério Oliveira da Silva
72′ Tomás Eduardo Rincón Hernández
Pedro Mba Obiang Avomo
46′ Saša Lukić
Domenico Berardi  6′, 38′ 76′
46′ Nicola Murru
Filip Djuricić61′
 86′ Rolando Mandragora
Francesco Magnanelli60′
72′ Arnaldo Antonio Sanabria Ayala
Gregoire Defrel56′ 61′
87′ Andrea Belotti
Mert Müldür
46′ Mërgim Vojvoda
Federico Peluso76′
56′ Amer Gojak
Jeremie Boga61′
Karol Linetty
Lukasz Haraslin
87′ Federico Bonazzoli
Manuel Locatelli60′
46′ Simone Verdi
Maxime Lopez
72′  77′, 90′ Simone Zaza
Hamed Junior Traorè61′

Giacomo Raspadori

Piłkarze Torino FC otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka US Sassuolo w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.