• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Torino FC - SSC Napoli 0-1 w Serie A

W meczu 28. kolejki Serie A Torino przegrało na własnym stadionie z Napoli 0-1. Zwycięskiego gola w 90. minucie zdobył Gonzalo Higuain. Cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał Kamil Glik.

Obrońca reprezentacji Polski może mówić o pechu. W decydującej o wyniku meczu akcji biegł obok Higuaina. W pewnym momencie Argentyńczyk zahaczył korkiem Glika, który stracił równowagę i runął na murawę. Sędzia nie podyktował jednak rzutu wolnego, mimo protestów Polaka.

Były napastnik Realu Madryt popędził na bramkę gospodarzy i pokonał Daniele Padelliego. Torino prezentowało się dobrze na tle faworyta, ale mimo niezłej postawy nie zdobyło nawet punktu.

W tabeli piłkarze Napoli (58 pkt) pozostali na trzecim miejscu, tracąc 17 punktów do prowadzącego Juventusu Turyn. Torino jest dziesiąte (40).

Dzień wcześniej lider wygrał na wyjeździe 1-0 z Genoą. O zwycięstwie gości przesądził w 89. minucie piękny gol z rzutu wolnego specjalisty w tej dziedzinie Andrei Pirlo.

Wcześniej gospodarze mieli świetną okazję, ale w 72. minucie Emanuele Calaio nie wykorzystał rzutu karnego.

Tego samego dnia czwarta w tabeli Fiorentina, z Rafałem Wolskim w podstawowym składzie, pokonała u siebie Chievo Werona 3-1. Były pomocnik Legii Warszawa został zmieniony w 74. minucie.

Torino FC - SSC Napoli 0-1 (0-0)

Bramka: 0-1 Gonzalo Higuain (90.).