• 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (7 pkt.)

Torino FC - Parma Calcio 1913 1-0 (0-0). Liga włoska - 34. kolejka Serie A

3 maja na Stadio Olimpico Grande Torino odbył się mecz 34. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Torino FC i Parmy Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Torino FC 1-0.

34. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-03 20:45 | Stadion: Stadio Olimpico Grande Torino | Arbiter: Gianluca Aureliano
Torino FC
Parma Calcio 1913
1
0
M. Vojvoda 63'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 starć jedenastka Parmy Calcio wygrała 15 razy i zanotowała pięć porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Daanowi Dierckksowi z Parmy Calcio. Była to dziewiąta minuta spotkania.

W 32. minucie Gastón Brugman zastąpił Jasmina Kurticia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na murawie, jak to często zdarzało się Parmie Calcio w tym sezonie, pojawił się Riccardo Gagliolo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Daana Dierckksa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Torino FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie bramkę zdobył Mërgim Vojvoda. Przy strzeleniu gola pomógł Cristian Ansaldi.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Parma Calcio: Hernaniemu w 65. i Jurajowi Kucce w 72. minucie. W 75. minucie boisko opuścili piłkarze Parmy Calcio: Maxime Busi, Juan Brunetta, a na ich miejsce weszli Vincent Laurini, Alberto Grassi. A kibice Torino FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Simone Zazę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Andrea Belotti.

W 82. minucie Tomás Rincón został zmieniony przez Karola Linettego, co miało wzmocnić drużynę Torino FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hernaniego na Graziana Pellègo.

Bruno Alves
 63′ Mërgim Vojvoda
Giuseppe Pezzella
82′ Tomás Eduardo Rincón Hernández
Yao Kouassi Gervinho
82′ Andrea Belotti
Jasmin Kurtić32′
82′ Karol Linetty
Juan Francisco Brunetta75′
Federico Bonazzoli
Graziano Pellè84′
82′ Simone Zaza

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Parmy Calcio pokazał trzy żółte.

Zespół Torino FC w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości wymieniła pięciu graczy.