• 6 .AS Roma (48 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (48 pkt.)
  • 8 .Verona FC (42 pkt.)

Torino FC - Lazio Rzym 1-2 w meczu 29. kolejki Serie A

Lazio Rzym pokonało na wyjeździe 2-1 Torino FC i zbliżyło się do Juventusu Turyn na odległość punktu, choć "Stara Dama" ma rozegrany mecz mniej. Już 29. bramkę w sezonie ligowym zdobył Ciro Immobile.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Początek spotkania zwiastował niespodziankę. Goniące Juventus Lazio wierzyło, że Ciro Immobile szybko znajdzie się w świetle reflektorów i tak faktycznie się stało. Włoski napastnik znalazł się w centrum uwagi, ale nie z powodu zdobytej bramki, a zagrania ręką we własnym polu karnym.

Jedenastkę w 5. minucie wykorzystał Andrea Belotti i Torino niespodziewanie prowadziło 1-0.

Immobile zrehabilitował się jednak tuż po przerwie. 30-letni napastnik otrzymał dobre podanie w pole karne od Luisa Alberto i bardzo sprytnym strzałem wyrównał wynik spotkania. Zawodnik Lazio umieścił piłkę tuż przy słupku.

Dla Immobile była to już 29. bramka w tym sezonie Serie A. Włoch pewnie zmierza po koronę króla strzelców i goni Roberta Lewandowskiego (34 bramki) w klasyfikacji Złotego Buta.

Torino postawiło rywalowi twarde warunki, lecz Lazio w 73. minucie objęło prowadzenie 2-1. Strzał z dystansu 35-letniego Marco Parolo odbił się rykoszetem od jednego z obrońców, zmylił bramkarza i wpadł do bramki.

Dzięki wygranej Lazio zbliżyło się tylko na punkt do liderującego Juventusu Turyn. "Stara Dama" swój mecz rozegra dziś wieczorem przeciwko Genoi.

Torino jest na 15. miejscu, ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Thomas Strakosha
80′ Gleison Bremer Silva Nascimento
Francesco Acerbi
59′ Lorenzo De Silvestri
Patricio Gabarron90′
Nicolas Nkoulou
Ştefan Daniel Radu
70′ Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
Manuel Lazzari90′
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
Romero Alconchel Luis Romero
80′ Saša Lukić
Sergej Milinković-Savić
Soualiho Meïté
Marco Parolo  72′
Tomás Eduardo Rincón Hernández
Ciro Immobile  48′ 4′
 5′ (k.) Andrea Belotti
Felipe Caicedo29′ 59′
45′ 59′ Simone Verdi
Jonathan Rodríguez Menéndez59′
Antonio Rosati
Guido Guerrieri
59′ Cristian Daniel Ansaldi
Silvio Proto
80′ Lévy Koffi Djidji
Adam Marušić
70′ Simone Edera
Bartolomeu Jacinto Quissanga90′
Jean Freddi Pascal Greco
Denis Vavro
59′ Alejandro Berenguer Remiro
Danilo Cataldi
80′ Vincenzo Millico