• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Torino FC - Atalanta Bergamo 2-4 w meczu 2. kolejki Serie A

Torino FC z Karolem Linettym w składzie przegrało 2-4 z Atalantą Bergamo w meczu 2. kolejki Serie A. Drużyna Linetty'ego przegrała drugie spotkanie, a Atalanta, dla której był to pierwszy mecz, dobrze zainaugurowała sezon.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Karol Linetty po raz drugi z rzędu wyszedł w wyjściowym składzie Torino FC, ale na razie jego drużyna pozostaje bez punktów. Polak rozegrał 64 minuty, ale był to raczej bezbarwny występ.

Spotkanie z Atalantą, która kontynuuje serię niesamowitych spotkań, zaczęło się jednak dla Torino bardzo dobrze. Już w 11. minucie meczu zespół z Turynu na prowadzenie wyprowadził Andrea Belotti. Jednak już dwie minuty później strzałem z dystansu wynik meczu wyrównał Alejandro Gomez.

Niedługo po tym Atalanta objęła prowadzenie. Luis Muriel uderzył wolejem z bardzo trudnej pozycji, ale trafił do bramki idealnie - tuż przy dalszym słupku. Trzy minuty przed przerwą na 3-1 podwyższył Hans Hateboer i wydawało się, że losy spotkania są rozstrzygnięte.

Nic bardziej mylnego. Niespełna 60 sekund później odpowiedział Belotti, zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, tym razem strzałem głową. Dzięki temu Torino na przerwę schodziło przegrywając 2-3 i wciąż mają kontakt z rywalem.

Jednak niespełna 10 minut po przerwie Atalanta ponownie odskoczyła rywalowi na dwie bramki. Tym razem do siatki przeciwnika trafił Marten De Roon, finalizując akcję płaskim strzałem z 12 metrów.

Torino FC - Atalanta Bergamo 2-4 (2-3)

Bramki: 1-0 Belotti (11.), 1-1 Gomez (13.), 1-2 Muriel (21.), 1-3 Hateboer (42.), 2-3 Belotti (43.), 2-4 De Roon (54.).

2. kolejka Włochy - Serie A
2020-09-26 15:00 | Stadion: Stadio Olimpico Grande Torino | Arbiter: Massimiliano Irrati
Hans Hateboer  42′
64′ Karol Linetty
Remo Freuler87′
64′ Alejandro Berenguer Remiro
Robin Gosens84′
80′ Tomás Eduardo Rincón Hernández
Alejandro Gomez  13′ 84′
39′ 75′ Simone Zaza
Luis Fernando Muriel Fruto  21′ 64′
 11′, 43′ Andrea Belotti
Rusłan Malinowski64′
64′ Saša Lukić
Mario Pašalić84′
80′ Jacopo Segre
Sam Lammers85′
Falque Silva Iago
Amad Diallo Traoré
75′ Vincenzo Millico