• 6 .SSC Napoli (43 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Torino FC - ASD Spezia Calcio 2008 0-0. Liga włoska - 18. kolejka Serie A

W pojedynku 18. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 16 stycznia, zespół Torino FC zremisował z ASD Spezia 0-0. Spotkanie odbyło się na Stadio Olimpico Grande Torino.

18. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-16 18:00 | Stadion: Stadio Olimpico Grande Torino | Arbiter: Michael Fabbri
Torino FC
ASD Spezia Calcio 2008
0
0

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu ASD Spezia. W ósmej minucie czerwoną kartkę obejrzał Luca Vignali, tym samym zespół gości musiał większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

Po kwadransie gry żółtą kartkę dostał Tommaso Pobega, piłkarz ASD Spezia. W 20. minucie za Diego Fariasa wszedł Nahuel Estévez. W 34. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Alessandrowi Buongiornowi z Torino FC.

Na drugą połowę drużyna Torino FC wyszła w zmienionym składzie, za Alessandra Buongiorna, Armanda Izza weszli Lyanco, Simone Zaza. W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniele Verdego z ASD Spezia, a w 61. minucie Lyanca z drużyny przeciwnej.

Na murawie, jak to często zdarzało się Torino FC w tym sezonie, pojawił się Cristian Ansaldi, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 71. minucie Nicolę Murru. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom ASD Spezia: Riccardowi Marchizzie w 76. i Emanuelowi Gyasiemu w 84. minucie. W 76. minucie Simone Verdi został zmieniony przez Amera Gojaka, co miało wzmocnić zespół Torino FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Riccarda Marchizzę na Juana Ramosa.

Niedługo później trener ASD Spezia postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Giulia Maggiorego wszedł Martin Erlić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi ASD Spezia utrzymać remis. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze ASD Spezia: Andrey Galabinov, Alessandro Deiola, a na ich miejsce weszli Roberto Piccoli, Tommaso Pobega. W samej końcówce starcia żółtą kartkę obejrzał Karol Linetty z drużyny gospodarzy.

Ivan Provedel
46′ Armando Izzo
Luca Vignali8′
34′ 46′ Alessandro Buongiorno
Giulio Maggiore87′
89′ Karol Linetty
Tommaso Pobega17′ 87′
71′ Nicola Murru
Lucien Agoume
Jacopo Segre
Emanuel Quartsin Gyasi84′
76′ Simone Verdi
Martin Erlić87′
71′ Cristian Daniel Ansaldi
Ardian Ismajli
Nicolas Nkoulou
Juan Manuel Ramos Pintos81′
Ricardo Rodriguez
Kevin Andrés Agudelo Ardila
46′ 61′ Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
Leonardo de Souza Sena
Daniele Baselli
Alessandro Deiola87′
Simone Edera
Nahuel Estévez20′
76′ Amer Gojak
Riccardo Saponara
46′ Simone Zaza
Andrey Galabinov87′

Daniele Verde58′

Przewaga zespołu Torino FC w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Torino FC pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna ASD Spezia dokonała pięciu zmian.