• 6 .Lazio Rzym (67 pkt.)
  • 7 .AS Roma (58 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (56 pkt.)

Torino FC - AS Roma 3-1 (0-1). Liga włoska - 31. kolejka Serie A

18 kwietnia na Stadio Olimpico Grande Torino odbyło się starcie 31. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Torino FC i AS Roma. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Torino FC 3-1.

31. kolejka Włochy - Serie A
2021-04-18 18:00 | Stadion: Stadio Olimpico Grande Torino | Arbiter: Davide Massa
Borja Mayoral 3'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Drużyna AS Roma (”Wilki”) wygrała aż 23 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Wilków” w trzeciej minucie spotkania, gdy Borja Mayoral zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Pedro.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Roma.

Na drugą połowę zespół AS Roma wyszedł w zmienionym składzie, za Pedro wszedł Henrich Mchitarjan. W 51. minucie żółtą kartkę obejrzał Nicolas Nkoulou z Torino FC.

Zawodnicy Torino FC w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Arnaldo Sanabria. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Cristian Ansaldi.

Na murawie, jak to często zdarzało się Torino FC w tym sezonie, pojawił się Wilfried Singo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 63. minucie Mërgima Vojvodę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 65. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Simone Verdiemu, zawodnikowi gospodarzy. W tej samej minucie Jordan Veretout został zmieniony przez Amadou Diawarę.

W 71. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Tomás Rincón, Simone Zaza, a na ich miejsce weszli Saša Lukić, Arnaldo Sanabria.

Niedługo później Simone Zaza wywołał eksplozję radości wśród kibiców Torino FC, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie meczu. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Amadou Diawara, piłkarz AS Roma.

W 75. minucie w drużynie ”Wilków” doszło do zmiany. Rick Karsdorp wszedł za Bryana Reynoldsa. W tej samej minucie trener ”Wilków” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Edin Dżeko, a murawę opuścił Borja Mayoral. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w zespole AS Roma za Gonzala Villara wszedł Javier Pastore, a w drużynie Torino FC Simone Verdi zmienił Daniele Basellego.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Amadou Diawara z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 74. minucie.

Drużyna AS Roma ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 3-1 podwyższył Tomás Rincón. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Andrea Belotti.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Roger Ibanez da Silva
51′ Nicolas Nkoulou
Bryan Cristante
71′ Saša Lukić
Bryan Reynolds75′
63′ Mërgim Vojvoda
Gonzalo Villar del Fraile82′
Cristian Daniel Ansaldi
Carles Pérez Sayol
65′ 82′ Simone Verdi
Rodriguez Pedro46′
Rolando Mandragora
Bruno Peres
 57′ 71′ Arnaldo Antonio Sanabria Ayala
Rick Karsdorp75′
63′ Wilfried Stephane Singo
Gianluca Mancini
82′ Daniele Baselli
Davide Santon
Amer Gojak
Amadou Diawara65′ 74′ 85′
Karol Linetty
Henrich Mchitarjan46′
71′  90′ Tomás Eduardo Rincón Hernández
Javier Matías Pastore82′
Federico Bonazzoli
Edin Dżeko75′
71′  71′ Simone Zaza

Drużyna Torino FC w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.