Torino FC - AS Roma 0-3 (0-2). Liga - 38. kolejka

W pojedynku 38. kolejki Serie A, który rozegrany został 20 maja, jedenastka Torino FC przegrała z AS Roma 0-3 (0-2). Mecz odbył się na Stadio Olimpico Grande Torino w Turynie. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Karola Linettego z Torino FC oraz Nicoli Zalewski z AS Roma.

W  pojedynku 38. kolejki  Serie A, który rozegrany został 20 maja, jedenastka Torino FC przegrała  z AS Roma  0-3 (0-2). Mecz odbył się na Stadio Olimpico Grande Torino w Turynie. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Karola Linettego z Torino FC  oraz Nicoli Zalewski z AS Roma.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań jedenastka Torino FC wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż 12 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rogera Ibaneza z AS Roma, a w 21. minucie Cristiana Ansaldiego z drużyny przeciwnej.

Tammy Abraham wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Roma, strzelając gola w 33. minucie spotkania.

W 42. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Tammy Abraham z AS Roma. W 45. minucie Ricardo Rodriguez został zastąpiony przez Marka Pjacę.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Torino FC: Demba Seck, Alessandro Buongiorno, a na ich miejsce weszli Josip Brekalo, Josip Brekalo.

W 58. minucie w zespole AS Roma doszło do zmiany. Bryan Cristante wszedł za Sergia Oliveirę. W tej samej minucie trener AS Roma postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Nicolę Zalewskiego wszedł Rick Karsdorp, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce AS Roma utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce AS Roma udało się strzelić gola i wygrać.

W 67. minucie Andrea Belotti został zmieniony przez Pietra Pellegriego, co miało wzmocnić drużynę Torino FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eldora Shomurodova na Nicola Zaniola. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Eldora Shomurodova z AS Roma, a w 78. minucie Alessandra Buongiorna z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Roma w 78. minucie spotkania, gdy Lorenzo Pellegrini strzelił z karnego trzeciego gola. W 82. minucie Leonardo Spinazzola został zmieniony przez Matiasa Vinę, a za Lorenza Pellegriniego wszedł na boisko Stephan El Shaarawy, co miało wzmocnić zespół AS Roma. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuele Ricciego na Rolanda Mandragorę.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników Torino FC. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze AS Roma dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.