• 6 .Lazio Rzym (21 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 8 .Juventus Turyn (21 pkt.)

Torino FC - AC Milan 0-7. Fatalny mecz Karola Linetty'ego

Niesamowity pogrom w Serie A! AC Milan pokonał Torino FC aż 7-0, co jest jego najwyższym zwycięstwem od 1962 roku. W zespole Torino zagrał Karol Linetty, ale zawalił bramkę, po czym został zmieniony.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Milan zadbał o to, żeby szybko zapewnić sobie spokojne spotkanie. Już w 19. minucie wynik meczu otworzył Theo Hernandez. Lewy obrońca oddał piękne uderzenie zza pola karnego, trafiając do bramki idealnie przy słupku.

Kilka minut później faulowany w polu karnym Torino był Samu Castillejo. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny pewnie wykorzystał Franck Kessie.

Koszmar Torino, historyczna wygrana Milanu

Tuż na początku drugiej połowy żółtą kartką ukarany został Karol Linetty. Chwilę później Milan podwyższył na 3-0, a Linetty znów się nie popisał. Tym razem dał się wyprzedzić Kessiemu, który dograł do Brahima Diaza. 21-latek nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

To wyczerpało cierpliwość trenera Torino, który niemal natychmiast zdjął Polaka z boiska. Sytuacja Torino z minuty na minutę wyglądała jednak coraz gorzej!

Swoją drugą bramkę efektowną podcinką zdobył Theo Hernandez. A gdy Ante Rebić zorientował się, że wszyscy wokół niego strzelają na potęgę, sam w ciągu 12 minut skompletował hat-tricka. W 79. minucie Milan prowadził już 7-0. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

7-0 z Torino to najwyższa wygrana AC Milan od 1962. Wówczas Milan wygrał 8-0 z Unionem Luksemburg w 1. rundzie eliminacji Pucharu Europy

Torino FC - AC Milan 0-7 (0-2)

Bramki: 0-1 Hernandez (19.), 0-2 Kessie (26. - z rzutu karnego), 0-3 Diaz (50.), 0-4 Hernandez (62.), 0-5 Rebić (67.), 0-6 Rebić (72.), 0-7 Rebić (79.).

36. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-12 20:45 | Stadion: Stadio Olimpico Grande Torino | Arbiter: Marco Guida

Fikayo Tomori
48′ 56′ Karol Linetty
Theo Bernard François Hernández  19′, 62′ 69′
Wilfried Stephane Singo
Ismaël Bennacer41′ 46′
44′ 56′ Daniele Baselli
Samuel Castillejo Azuaga
56′ Ricardo Rodriguez
Ciprian Tatarusanu
56′ Cristian Daniel Ansaldi
José Diogo Dalot Teixeira69′
Mërgim Vojvoda
Matteo Gabbia
Saša Lukić
Pierre Kazeye Rommel Kalulu Kyatengwa
56′ Tomás Eduardo Rincón Hernández