• 6 .Lazio Rzym (21 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 8 .Juventus Turyn (21 pkt.)

Torino FC - AC Milan 0-7 (0-2). Liga włoska - 36. kolejka Serie A

W spotkaniu 36. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 12 maja, drużyna Torino FC przegrała wysoko z AC Milan 0-7 (0-2). Mecz odbył się na Stadio Olimpico Grande Torino.

36. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-12 20:45 | Stadion: Stadio Olimpico Grande Torino | Arbiter: Marco Guida
A. Rebić 67',72',79'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 starć jedenastka AC Milan (”Rossoneri”) wygrała 16 razy i zanotowała trzy porażki oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AC Milan w 19. minucie spotkania, gdy Theo Hernández zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Brahim Díaz.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AC Milan w 26. minucie spotkania, gdy Franck Kessié strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W 41. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ismaela Bennacera z AC Milan, a w 44. minucie Daniele Basellego z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka AC Milan rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ismaela Bennacera wszedł Soualiho Meité. W 48. minucie arbiter pokazał kartkę Karolowi Linettemu z zespołu gospodarzy.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 0-3 podwyższył Brahim Díaz. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Franck Kessié.

Trener Torino FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Simone Verdiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Daniele Baselli. W 56. minucie za Karola Linettego wszedł Tomás Rincón. W tej samej minucie w zespole Torino FC doszło do zmiany. Cristian Ansaldi wszedł za Ricarda Rodrigueza.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 62. minucie Theo Hernández ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-4. Przy zdobyciu bramki pomógł Ante Rebić.

Chwilę później trener AC Milan postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Rade Krunić, a murawę opuścił Brahim Díaz.

Prawie natychmiast Ante Rebić wywołał eksplozję radości wśród kibiców AC Milan, strzelając kolejnego gola w 67. minucie spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Rade Krunić.

W 72. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ante Rebić z ”Rossoneri”. Bramka padła po podaniu Rafaela Leão.

W 79. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Ante Rebić z ”Rossoneri”. Ponownie w zdobyciu bramki pomógł Rade Krunić.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie AC Milan doszło do zmiany. Mario Mandżukić wszedł za Ante Rebicia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-7.

Fikayo Tomori
48′ 56′ Karol Linetty
Theo Bernard François Hernández  19′, 62′ 69′
Wilfried Stephane Singo
Ismaël Bennacer41′ 46′
44′ 56′ Daniele Baselli
Samuel Castillejo Azuaga
56′ Ricardo Rodriguez
Ciprian Tatarusanu
56′ Cristian Daniel Ansaldi
José Diogo Dalot Teixeira69′
Mërgim Vojvoda
Matteo Gabbia
Saša Lukić
Pierre Kazeye Rommel Kalulu Kyatengwa
56′ Tomás Eduardo Rincón Hernández
Alessio Romagnoli
Andrea Belotti
Jens Petter Hauge
Arnaldo Antonio Sanabria Ayala
Rade Krunić63′
56′ Simone Verdi
Soualiho Meité46′

Rafael Alexandre Conceição Leão70′

Daniel Maldini

Mario Mandżukić80′

Piłkarze Torino FC otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Torino FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.