Reklama

Reklama

Terminarz Serie A. Starcie Polaków na początek

Już w inauguracyjnej kolejce Serie A dojdzie do interesującego z punktu widzenia polskiego kibica starcia. Sampdoria (Paweł Wszołek, Bartosz Salamon) zmierzy się z Capri (Kamil Wilczek). Liga ruszy 23 sierpnia.

Dla Wilczka będzie to pierwszy sezon w Serie A. Aktualny król strzelców polskiej Ekstraklasy po sezonie odszedł z Piasta Gliwice i związał się z beniaminkiem Carpi. W ostatnim sparingu strzelił cztery gole więc można mieć nadzieję, że będzie miał miejsce w pierwszym składzie.

Podobnie jak Bartosz Salamon i Paweł Wszołek z Sampdorii. Obaj poprzedniego sezonu nie zaliczą do udanych, ale teraz ma być inaczej. W grach kontrolnych stawia na nich trener i niewykluczone, że wybiegną w wyjściowej jedenastce już w pierwszym meczu.

Jeśli Wojciech Szczęsny przeniesie się do Włoch, a jest bliski wypożyczenia do Romy, to w drugiej kolejce zagra przeciwko Juventusowi. Pozostali polscy piłkarze, którzy występują w Serie A to: Kamil Glik (Torino) oraz Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński (obaj Empoli).

Najciekawsze mecze:

Reklama

AS Roma - Juventus Turyn: 2. kolejka

AC Milan - Inter Mediolan: 2. kolejka

Inter - Juventus: 8. kolejka

Torino - Juventus: 11. kolejka

Roma - Lazio: 12. kolejka

Milan - Juventus: 13. kolejka

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy