Reklama

Reklama

Tajski biznesmen potwierdza: Chcę kupić AC Milan

Tajski inwestor Bee Taechaubol potwierdził, że złożył ofertę przejęcia większościowych udziałów w AC Milan, która wyniosła około miliard euro.

W poniedziałek firma Fininvest, która należy do prezesa Milanu Silvia Berlusconiego, stwierdziła, że nie prowadzi żadnych rozmów z potencjalnym inwestorem i kategorycznie zaprzeczyła, że jest gotowa sprzedać klub.

Taechaubol powiedział jednak, że złożył ofertę i przewiduje, że transakcja zostanie sfinalizowana do początku marca.

"Doniesienia na ten temat są prawdziwe. Złożyłem ofertę, aby przejąć większość udziałów w AC Milan" - mówił gazecie "Bangkok Post".

"Moja oferta oscyluje w okolicach miliarda euro. Umowa może wejść w życie w październiku. Teraz czekam na odpowiedź od Berlusconiego. Jestem gotowy zamknąć transakcję przed końcem bieżącego miesiąca" - dodał.

Reklama

Tajski biznesmen ma nadzieję, że uda mu się podbić azjatycki rynek.

"Przedstawiłem jasny projekt rozwoju, szczegółowy plan dotyczący każdego większego miasta w Azji. Jestem przekonany, że marka 'AC Milan' ma ogromną wartość na rynku, na którym chcemy wzmocnić naszą pozycję. Moja propozycja jest poważna i solidna. Rozmowy z Berlusconim były bardzo spokojne i nawet przyjemne" - powiedział Taechaubol.

Taechaubol zostałby dopiero drugim biznesmenem z Azji, który zostałby właścicielem klubu Serie A. Wcześniej Inter Mediolan przejął Indonezyjczyk Erick Thohir.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy