• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Szczęsny w bramce. Zwycięska seria AS Roma

Wojciech Szczęsny rozegrał 90 minut w bramce AS Roma. Jego zespół wygrał na wyjeździe 3-1 z Carpi w 25. kolejce Serie A. To czwarta wygrana Romy z rzędu.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Polski bramkarz nie miał zbyt wiele pracy, choć w pierwszej połowie popełnił spory błąd. Wyszedł do piłki, ale nie złapał jej. Nigeryjczyk Jerry Mbakogu miał jednak już zbyt ostry kąt, by dobrze przymierzyć i nie trafił do siatki.

Pierwszy gol dla Romy w 56. minucie zdobył z 25 metrów Francuz Lucas Digne. Chwilę później bezradny był Szczęsny, który nie miał szans po strzale Kevina Lasagni.

Carpi niezbyt długo cieszyło się z remisu. W 84. minucie na 2-1 podwyższył Bośniak Edin Dżeko, a minutę później wynik spotkania ustalił Egipcjanin Mohamed Salah.

Romę teraz czeka pojedynek w Lidze Mistrzów z Realem Madryt. 17 lutego oba zespoły zmierzą się w 1/8 finału tych rozgrywek.

Dzień wcześniej formą na włoskich murawach błysnął po raz kolejny Paweł Wszołek. Wprawdzie Verona przegrała z Lazio Rzym 2-5, ale polski skrzydłowy zaliczył piękną asystę. W 79. minucie obsłużył Lucę Toniego.

Drużyna z Werony zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, Lazio jest siódme.

Serie A: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Szczęsny | AS Roma | Serie A