• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

Superpuchar Włoch. Lazio zdominowało Juventus i sięgnęło po trofeum

Lazio Rzym zdobyło Superpuchar Włoch. Podopieczni Simone Inzaghiego byli lepsi od Juventusu i zasłużenie wygrali 3-1.

Spotkanie zostało rozegrane w Arabii Saudyjskiej. Był to 11. raz w historii, kiedy mecz o Superpuchar Włoch rozgrywany był poza Półwyspem Apenińskim. Trybuny i tak się wypełniły, a piłkarze stworzyli ciekawe widowisko.

Mecz był wyrównany. Od początku obie drużyny stwarzały sporo sytuacji. Skuteczniejsze było jednak Lazio, które już w 16. minucie wyszło na prowadzenie. Ciro Immobile wycofał piłkę spod linii końcowej i Luis Alberto trafił precyzyjnie, pod poprzeczkę. Wojciech Szczęsny był bez szans.

Polski bramkarz wrócił do składu po drobnym urazie, który wyeliminował go z gry w dwóch ostatnich meczach Serie A. Co ciekawe, ostatnim spotkaniem, w którym wystąpił było spotkanie przeciwko... Lazio. Siódmego grudnia, w 15. kolejce Serie A podopieczni Simone Inzaghiego wygrali 3-1.

Teraz też postawili trudne warunki. Po 33. minutach mogli prowadzić już dwoma golami, ale Szczęsny uratował swój zespół, broniąc mocny strzał z woleja Joaquina Correi.

W końcówce pierwszej połowy Juventus przycisnął rywali. "Stara Dama" zdołała wyrównać w ostatniej akcji przed przerwą. Z daleka uderzał Cristiano Ronaldo. Thomas Strakosha zdołał odbić piłkę, ale przy dobitce Paulo Dybali był już bezsilny.

W drugiej połowie lepsze sytuacje miało Lazio. Długo nie mogli jednak zdobyć bramki, bo albo powstrzymywał ich Szczęsny, albo sami nie trafili w bramkę. Do czasu. W 73. minucie się przełamali. Wrzutkę z prawej strony głową podbił Marco Parolo. Piłka trafiła do stojącego na "długim słupku" Senada Lulicia, który, z ostrego kąta, zmieścił piłkę w bramce.

Dziewięć minut później Lazio wyprowadziło kontrę, po której Correa wykorzystał sytuację sam na sam. Trafienie nie zostało jednak uznane, bo Argentyńczyk był na spalonym.

W końcówce Juventus rzucił się do ataku i w doliczonym czasie miał bardzo dobrą okazję. Danilo Cataldi, tuż przed polem karnym, faulował Juana Cuadrado. Rzut wolny wykonywał Paulo Dybala, ale trafił w mur. Lazio wyprowadziło groźną kontrę, po której świetną obroną popisał się Wojciech Szczęsny.

W dalszej części akcji Rodrigo Betancur faulował jednego z piłkarzy Lazio, za co dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Cataldi pokazał jak powinno uderzać się w takich sytuacjach ze stałych fragmentów gry. Z rzutu wolnego, trafił idealnie w okienko. Wojciech Szczęsny nie zdążył nawet zareagować. Jego koledzy nie zdążyli już wznowić gry, bo sędzia odgwizdał koniec meczu i Lazio mogło cieszyć się z trofeum.

MP

Juventus Turyn - Lazio Rzym 1-3

Bramki: 0-1 Luis Alberto (16.), 1-1 Dybala (45.), 1-2 Lulić (73.), 1-3 Cataldi (90.+3)