• 6 .ACF Fiorentina (27 pkt.)
  • 7 .AS Roma (25 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (25 pkt.)

SSC Napoli - Udinese Calcio 5-1 (2-1). Liga włoska - 36. kolejka Serie A

11 maja na Stadio Diego Armando Maradona odbył się pojedynek 36. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami SSC Napoli i Udinese Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem SSC Napoli 5-1.

36. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-11 20:45 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Giampaolo Calvarese
S. Okaka 40'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Zespół SSC Napoli wygrał aż 16 razy, zremisował 12, a przegrał tylko dziewięć.

Od pierwszych minut jedenastka SSC Napoli zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Udinese Calcio (”Zebry”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze SSC Napoli nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Zieliński. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół SSC Napoli, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Fabián Ruiz. Asystę zanotował Piotr Zieliński.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 40. minucie bramkę kontaktową zdobył Stefano Okaka. Asystę przy golu zaliczył Rodrigo De Paul.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Kevin Bonifazi z drużyny gości. Była to 54. minuta starcia. Na murawie, jak to często zdarzało się ”Zebrom” w tym sezonie, pojawił się Thomas Ouwejan, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 54. minucie Rodriga Becão. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W tej samej minucie Walace został zmieniony przez Fernanda Forestieriego.

Piłkarze SSC Napoli odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Hirving Lozano. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Niedługo później Giovanni Di Lorenzo wywołał eksplozję radości wśród kibiców SSC Napoli, strzelając kolejnego gola w 66. minucie spotkania. Chwilę później trener SSC Napoli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Dries Mertens, a murawę opuścił Victor Osimhen.

Między 75. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy SSC Napoli: Piotr Zieliński, Hirving Lozano, Tiemoué Bakayoko, Elseid Hysaj, na ich miejsce weszli: Eljif Elmas, Matteo Politano, Diego Demme, Mário Rui. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marvina Zeegelaara, Stefana Okaki, Jeana-Victora Makengo zajęli: Samir, Petar Mićin, Martin Palumbo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSC Napoli w 90. minucie spotkania, gdy Lorenzo Insigne zdobył piątą bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-1.

Juan Agustín Musso
 66′ Giovanni Di Lorenzo
Rodrigo Nascimiento Franca54′
Kostas Manolas
Marvin Zeegelaar76′
Amir Rrahmani
Kevin Bonifazi54′
84′ Elseid Hysaj
Rodrigo Javier De Paul
84′ Tiemoué Bakayoko
Nahuel Molina Lucero
 56′ 76′ Hirving Lozano
Jean-Victor Makengo86′
 90′ Lorenzo Insigne
Jens Stryger Larsen
 31′ Fabián Ruiz Pena
Roberto Maximiliano Pereyra
 28′ 75′ Piotr Zieliński
Walace Souza Silva54′
70′ Victor James Osimhen
Samir Caetano de Souza Santos76′
84′ Silva Duarte Mario Rui
Sebastian De Maio
84′ Diego Demme
Thomas Ouwejan54′
75′ Eljif Elmas
Fernando Llorente
70′ Dries Mertens

Andrea Petagna

76′ Matteo Politano

Drużyna SSC Napoli zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 14 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników SSC Napoli żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.