• 5 .SSC Napoli (67 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (64 pkt.)
  • 7 .AS Roma (55 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (53 pkt.)

SSC Napoli - Lazio Rzym 5-2. Zieliński z asystą w szalonym meczu 32. kolejki Serie A

Szalone spotkanie w Neapolu! SSC Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie pokonało 5-2 Lazio Rzym w meczu 32. kolejki Serie A. Polski rozgrywający zaliczył asystę przy bramce Driesa Mertensa.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Piotr Zieliński jest w tym sezonie kluczowym piłkarzem w układance Gennaro Gattuso. Polskiego rozgrywającego nie mogło zabraknąć w wyjściowym składzie na mecz z Lazio.

Spotkanie miało kluczowe znaczenie w walce o europejskie puchary. Napoli dzięki wygranej wciąż ma spore szanse na grę w Lidze Mistrzów - do Juventusu i Atalanty traci bowiem jedynie trzy, a do Milanu cztery punkty. Z kolei Lazio skomplikowało swoją sytuację i jest dopiero na szóstej pozycji.

Już na początku spotkania doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Po kontrataku Manuel Lazzari po starciu z Elseidem Hysajem padł w polu karnym i był bardzo zdziwiony, że sędzia nie odgwizdał przewinienia. Za chwilę sędzia udał się do monitora VAR, ale nie po to, by sprawdzać sytuację z Lazzarim, a tę z drugiego pola karnego. Okazało się, że chwilę wcześniej kopnięty w głowę w polu karnym Lazio był Kostas Manolas i "jedenastkę" otrzymało Napoli!

Rzut karny na bramkę zamienił Lorenzo Insigne.

Chwilę później Napoli wyszło na prowadzenie 2-0. Indywidualną akcję przeprowadził Matteo Politano i strzałem z lewej nogi w krótki róg pokonał Pepe Reinę.

Lazio mogło szybko odpowiedzieć trafieniem wyrównującym. Bliski zdobycia bramki był Joaquin Correa, którego strzał zatrzymał się na słupku bramki gospodarzy.

Popis Insigne, nieuznany gol Zielińskiego

Mało brakowało, a tuż po zmianie stron swoją bramkę na koncie zapisałby Piotr Zieliński. Polak w sytuacji sam na sam z zimną krwią minął Reinę i skierował piłkę do siatki. Gol nie mógł jednak zostać uznany - Zieliński znajdował się na spalonym.

Chwilę później Ciro Immobile miał szczęście, że sędzia nie pokazał mu czerwonej kartki. Po tym, jak stanął na nodze Manolasa, arbiter miał pełne prawo wyrzucić go z boiska.

W 53. minucie było za to 3-0 dla Napoli! Fantastycznym trafieniem popisał się Insigne. Włoch z 16 m technicznym uderzeniem przerzucił piłkę nad Reiną i skierował ją w boczny sektor bramki!

Minęło niewiele ponad 10 minut, a gospodarze zdobyli kolejną bramkę, rozbijając Lazio. Popis przy linii bocznej dał Zieliński, efektownie mijając rywala. Polak wycofał piłkę do Mertensa, a ten uderzeniem bez przyjęcia sprzed pola karnego umieścił piłkę w siatce.

32. kolejka Włochy - Serie A
2021-04-22 20:45 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Marco Di Bello

18

To nie był koniec szalonego starcia, a pod drugą z bramek odblokował się w końcu Immobile. Włoski napastnik zdobył piękną bramkę efektownym strzałem, a winę za utratę gola poniósł Zieliński, który stracił piłkę na własnej połowie.

Minęło kilkadziesiąt sekund, a padła kolejna bramka! Lazio zmniejszyło straty na 2-4, a strzelcem gola został Sergej Milinković-Savić. Jego uderzenie z rzutu wolnego nad murem wpadło do bramki, przełamując ręce golkipera.

Nawet jeśli dwie zdobyte bramki wlały nadzieję w serca kibiców Lazio, to wiara w korzystny wynik umarła wraz z trafieniem Victora Osimhena. Napastnik zmienił wcześniej Mertensa i mocnym uderzeniem zdobył piątego gola dla gospodarzy.

SSC Napoli - Lazio Rzym 5-2 (2-0)

Bramka: 1-0 Insigne (7. - z rzutu karnego), 2-0 Politano (12.), Insigne (53.), 4-0 Mertens (65.), 4-1 Immobile (70.), 4-2 Milinković-Savić (72.), 5-2 Osimhen (80.).

Jose Manuel Reina
73′ Giovanni Di Lorenzo
Adam Marušić
15′ 71′ Kostas Manolas
Ştefan Daniel Radu
Kalidou Koulibaly
Francesco Acerbi
Elseid Hysaj
Manuel Lazzari
42′ Fabián Ruiz Pena
Sergej Milinković-Savić  74′ 6′ 83′
 12′ 71′ Matteo Politano
Mohamed Salim Fares64′
 7′ (k.), 53′ Lorenzo Insigne
Romero Alconchel Luis Romero64′
89′ Tiemoué Bakayoko
Lucas Pezzini Leiva29′ 58′
82′ Piotr Zieliński
Carlos Joaquín Correa
 65′ 45′ 71′ Dries Mertens
Wesley Hoedt
71′ Amir Rrahmani
Mateo Musacchio
Karim Zedadka
Jean-Daniel Akpa83′
82′ Eljif Elmas
Danilo Cataldi58′
89′ Stanislav Lobotka
Andreas Hoelgebaum Pereira64′ 75′
Antonio Cioffi
Senad Lulić64′
71′ Hirving Lozano
Marco Parolo
71′  80′ Victor James Osimhen