• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

SSC Napoli - Lazio Rzym 4-0 (3-0). Liga włoska - 14. kolejka Serie A

28 listopada na Stadio Diego Armando Maradona odbyło się spotkanie 14. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami SSC Napoli i Lazio Rzym. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SSC Napoli 4-0. Na stadionie stawiło się 36 000 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie A
2021-11-28 20:45 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Widzów: 36000 | Arbiter: Daniele Orsato
Fabián Ruiz 85'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 meczów zespół SSC Napoli wygrał 19 razy i zanotował 14 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Zieliński.

Prawie natychmiast Dries Mertens wywołał eksplozję radości wśród kibiców SSC Napoli, zdobywając kolejną bramkę w 10. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystował Lorenzo Insigne.

W 13. minucie kartką został ukarany Luiz Felipe, piłkarz Lazio Rzym (”Orły”).

W 29. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Dries Mertens z SSC Napoli. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Hirving Lozano.

W 36. minucie arbiter pokazał kartkę Patricowi z zespołu gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Lazio Rzym postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Manuel Lazzari, a murawę opuścił Patric. W 55. minucie w drużynie Lazio Rzym doszło do zmiany. Mattia Zaccagni wszedł za Felipe Andersona.

W 59. minucie sędzia przyznał kartkę Danilowi Cataldiemu z Lazio Rzym. W 61. minucie Sergej Milinković-Savić zastąpił Tomę Bašicia. A trener SSC Napoli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreę Petagnę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Dries Mertens. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić czwartego gola.

Między 65. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze SSC Napoli: Hirving Lozano, Piotr Zieliński, na ich miejsce weszli: Eljif Elmas, Diego Demme. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pedro, Danila Cataldiego zajęli: Raul Moro, Lucas Leiva. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Giovanniego Di Lorenzo z SSC Napoli, a w 79. minucie Mattię Zaccagniego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SSC Napoli w 85. minucie spotkania, gdy Fabián Ruiz zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Giovanniego Di Lorenzo.

W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy SSC Napoli: Faouzi Ghoulam, Kévin Malcuit, a na ich miejsce weszli Mário Rui, Fabián Ruiz. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Diego Demme, piłkarz gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Jose Manuel Reina
78′ Giovanni Di Lorenzo
Patricio Gabarron36′ 46′
Amir Rrahmani
Luiz Felipe Ramos Marchi13′
Kalidou Koulibaly
Francesco Acerbi
86′ Silva Duarte Mario Rui
Elseid Hysaj
 7′ 73′ Piotr Zieliński
Sergej Milinković-Savić61′
 85′ 86′ Fabián Ruiz Pena
Romero Alconchel Luis Romero
Stanislav Lobotka
Danilo Cataldi59′ 75′
65′ Hirving Lozano
Felipe Anderson Pereira Gomes55′
 10′, 29′ 64′ Dries Mertens
Thomas Strakosha
86′ Faouzi Ghoulam
Ştefan Daniel Radu
Juan Jesus
Denis Vavro
86′ Kévin Malcuit
Jean-Daniel Akpa
Kostas Manolas
Toma Bašić61′
73′ 87′ Diego Demme
Gonzalo Escalante
65′ Eljif Elmas
Manuel Lazzari46′
64′ Andrea Petagna
Lucas Pezzini Leiva75′

Mattia Zaccagni55′ 79′

Raul Moro Prescoli75′

Vedat Muriqi

Drużyna SSC Napoli była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a ”Orłom” przyznał cztery.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.