• 6 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (40 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

SSC Napoli - Juventus Turyn 1-0 (1-0). Liga włoska - 22. kolejka Serie A

13 lutego na Stadio Diego Armando Maradona odbyło się starcie 22. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami SSC Napoli i Juventusu Turyn. Mecz zakończył się zwycięstwem SSC Napoli 1-0.

22. kolejka Włochy - Serie A
2021-02-13 18:00 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Daniele Doveri
SSC Napoli
Juventus Turyn
1
0
L. Insigne 31'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków zespół Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrał 20 razy i zanotował dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut zespół ”Starej Damy” zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny SSC Napoli była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Giovanniego Di Lorenzo z SSC Napoli, a w 30. minucie Giorgia Chielliniego z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Lorenzo Insigne dla jedenastki SSC Napoli. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę obejrzał Juan Cuadrado z ”Starej Damy”. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SSC Napoli.

Na drugą połowę jedenastka ”Starej Damy” wyszła w zmienionym składzie, za Juana Cuadradę wszedł Alex Sandro. W 56. minucie arbiter ukarał kartką Tiemoué Bakayoko, piłkarza SSC Napoli.

W 63. minucie Federico Bernardeschi został zmieniony przez Westona McKenniego. Chwilę później trener SSC Napoli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Eljif Elmas, a murawę opuścił Piotr Zieliński. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie SSC Napoli doszło do zmiany. Fabián Ruiz wszedł za Matteo Politana.

A trener Juventusu Turyn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dejana Kulusevskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Rodrigo Bentancur. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Adrienowi Rabiotowi, zawodnikowi gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Wojciech Szczęsny
23′ Giovanni Di Lorenzo
Danilo
64′ Piotr Zieliński
Rodrigo Bentancur72′
65′ Matteo Politano
Federico Bernardeschi63′
Hirving Lozano
Federico Chiesa
56′ Tiemoué Bakayoko
Adrien Rabiot90′
 31′ (k.) 87′ Lorenzo Insigne
Alvaro Morata
75′ Victor James Osimhen
Leonardo Bonucci
64′ Eljif Elmas
Merih Demiral
87′ Stanislav Lobotka
Alessandro Di Pardo
65′ Fabián Ruiz Pena
Gianluca Frabotta
Antonio Cioffi
Dejan Kulusevski72′
75′ Andrea Petagna
Weston McKennie63′

Daouda Peeters

Nicolò Fagioli

Przewaga jedenastki Juventusu Turyn w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna SSC Napoli w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.