• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

SSC Napoli - Cagliari Calcio 2-0 (1-0). Liga włoska - 6. kolejka Serie A

26 września na Stadio Diego Armando Maradona odbył się mecz 6. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami SSC Napoli i Cagliari. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SSC Napoli 2-0. Na stadionie zasiadło 18 000 widzów.

6. kolejka Włochy - Serie A
2021-09-26 20:45 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Widzów: 18000 | Arbiter: Marco Piccinini
SSC Napoli
Cagliari Calcio
2
0
V. Osimhen 11'
L. Insigne 57'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Drużyna SSC Napoli wygrała aż 17 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSC Napoli w 11. minucie spotkania, gdy Victor Osimhen zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Piotr Zieliński.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SSC Napoli.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSC Napoli w 57. minucie spotkania, gdy Lorenzo Insigne strzelił z karnego drugiego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sebastiana Walukiewicza z Cagliari, a w 66. minucie Victora Osimhena z drużyny przeciwnej. W 68. minucie Sebastian Walukiewicz został zastąpiony przez Lucę Ceppitellego. W tej samej minucie Alessandro Deiola został zmieniony przez Keitę Baldégo, co miało wzmocnić jedenastkę Cagliari. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Piotra Zielińskiego na Eljifa Elmasa oraz Matteo Politana na Hirvinga Lozana.

W 76. minucie kartkę otrzymał Eljif Elmas z SSC Napoli. Kibice SSC Napoli nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andreę Petagnę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Victor Osimhen. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce SSC Napoli doszło do zmiany. Adam Ounas wszedł za Lorenza Insignego.

Po chwili trener Cagliari postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Gaston Pereiro, a murawę opuścił Charalampos Lykogiannis. W tej samej minucie Kevin Strootman został zmieniony przez Alberta Grassiego, co miało wzmocnić zespół Cagliari. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabiána Ruiza na Diego Demmego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Kevin Strootman85′
69′ Piotr Zieliński
Nahitan Nandez
88′ Fabián Ruiz Pena
Charalampos Lykogiannis85′
69′ Matteo Politano
Alessandro Deiola68′
 11′ 66′ 77′ Victor James Osimhen
Răzvan Gabriel Marin
 57′ (k.) 77′ Lorenzo Insigne
Luca Ceppitelli68′
88′ Diego Demme
Alberto Grassi85′
69′ 76′ Eljif Elmas
Christian Gabriel Oliva Giménez
77′ Adam Ounas
Gaston Pereiro85′
69′ Hirving Lozano
Keita Baldé Diao68′
Dries Mertens
Leonardo Pavoletti
77′ Andrea Petagna

Drużyna SSC Napoli była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom SSC Napoli, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedenastka SSC Napoli w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.