• 6 .Lazio Rzym (7 pkt.)
  • 7 .Udinese Calcio (7 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (7 pkt.)

SSC Napoli - Cagliari Calcio 1-1. Gol w doliczonym czasie zdecydował

SSC Napoli przez całe spotkanie prowadziło z Cagliari Calcio, ale po bramce w doliczonym czasie gry tylko zremisowało 1-1. 81 minut zagrał Piotr Zieliński.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Napoli może pluć sobie w brodę! Po dzisiejszym remisie wciąż jest niepewne gry w Lidze Mistrzów. Mistrzostwo Włoch zapewnił sobie za to Inter Mediolan.

Piotr Zieliński rozpoczął mecz w wyjściowym składzie Napoli, natomiast na ławce Cagliari znalazł się Sebastian Walukiewicz.

Szybki gol w meczu Napoli

Gospodarze nie kazali długo czekać na otwarcie wyniku spotkania. Victor Osimhen dostał dobre podanie od Lorenzo Insigne, wygrał walkę o pozycję z Diego Godinem i już w 13. minucie meczu otworzył wynik spotkania!

Cagliari odpowiedziało groźnym atakiem po kolejnych 13 minutach gry. Wówczas to mocny strzał z pola karnego oddał Gabriele Zappa. Trafił w słupek bramki Alexa Mereta.

Kilka minut później dogodną okazję zmarnował Hirving Lozano, strzelając głową obok bramki.

Bliski zdobycia swojej bramki był także Piotr Zieliński, gdy pięć minut po zmianie stron z bliskiej odległości jego strzał obronił bramkarz. Tuż po tym Diego Demme uderzył z dystansu w poprzeczkę.

Na boisku zrobiło się jeszcze ciekawiej, gdy po raz drugi piłkę do bramki Cagliari skierował Osimhen. Arbiter tym razem uznał jednak, że napastnik faulował Diego Godina.

W 61. minucie Zieliński oddał kolejny mocny strzał sprzed pola karnego. Ponownie doskonale interweniował bramkarz Cagliari.

Kwadrans przed końcem spotkania doszło do groźnie wyglądającego zderzenia Osimhena z obrońcą przeciwnika. Napastnik Napoli musiał opuścić boisko, mając rozciętą głowę, a zmienił go Dries Mertens.

Chwilę później, w 81. minucie, boisko opuścił także Piotr Zieliński.

W końcówce meczu Cagliari rzuciło się do ataku i w doliczonym czasie doprowadziło do wyrównania! Po dośrodkowaniu w pole karne Nahitan Nandez skierował piłkę z bliska do bramki.

SSC Napoli - Cagliari Calcio 1-1 (1-0)

Bramka: 1-0 Osimhen (13.), 1-1 Nandez (90+4.).

34. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-02 15:00 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Michael Fabbri

Andrea Carboni
81′ Fabián Ruiz Pena
Alessandro Deiola34′ 70′
68′ Hirving Lozano
Nahitan Nandez  90′
Lorenzo Insigne
Charalampos Lykogiannis81′
55′ Diego Demme
Radja Nainggolan
81′ Piotr Zieliński
Joseph Alfred Duncan
 13′ 76′ Victor James Osimhen
Ragnar Klavan
81′ Tiemoué Bakayoko