• 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (8 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)

SSC Napoli - Cagliari Calcio 1-1 (1-0). Liga włoska - 34. kolejka Serie A

2 maja na Stadio Diego Armando Maradona odbył się pojedynek 34. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami SSC Napoli i Cagliari. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Huberta Idasiaka z SSC Napoli oraz Sebastiana Walukiewicza z Cagliari.

34. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-02 15:00 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Michael Fabbri
SSC Napoli
Cagliari Calcio
1
1
V. Osimhen 13'
N. Nández 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 mecze zespół SSC Napoli wygrał 17 razy i zanotował sześć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSC Napoli w 13. minucie spotkania, gdy Victor Osimhen strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Lorenzo Insigne.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cagliari: Diego Godinowi w 33. i Alessandrowi Deioli w 34. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SSC Napoli.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leonarda Pavolettiego z Cagliari, a w 55. minucie Diego Demmego z drużyny przeciwnej. Niedługo później trener SSC Napoli postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Hirvinga Lozana. Na boisko wszedł Matteo Politano, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na murawie, jak to często zdarzało się Cagliari w tym sezonie, pojawił się Kwadwo Asamoah, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 70. minucie Alessandra Deiolę. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie SSC Napoli doszło do zmiany. Dries Mertens wszedł za Victora Osimhena. W 76. minucie Luca Ceppitelli został zastąpiony przez Giovanniego Simeonego.

Wysiłki podejmowane przez zespół Cagliari w końcu przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej czwartej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Nahitan Nandez. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Joseph Duncan.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Andrea Carboni
81′ Fabián Ruiz Pena
Alessandro Deiola34′ 70′
68′ Hirving Lozano
Nahitan Nandez  90′
Lorenzo Insigne
Charalampos Lykogiannis81′
55′ Diego Demme
Radja Nainggolan
81′ Piotr Zieliński
Joseph Alfred Duncan
 13′ 76′ Victor James Osimhen
Ragnar Klavan
81′ Tiemoué Bakayoko
Daniele Rugani
81′ Eljif Elmas
Alessandro Tripaldelli
Karim Zedadka
Sebastian Wiktor Walukiewicz
Antonio Cioffi
Alberto Cerri81′
76′ Dries Mertens
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Andrea Petagna
Giovanni Pablo Simeone76′
68′ Matteo Politano

Piłkarze SSC Napoli dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.