• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

SSC Napoli - Bologna FC 1909 3-1 (1-0). Liga włoska - 26. kolejka Serie A

W spotkaniu 26. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 7 marca, zespół SSC Napoli wygrał z Bologna FC 3-1 (1-0). Mecz odbył się na Stadio Diego Armando Maradona.

26. kolejka Włochy - Serie A
2021-03-07 20:45 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Daniele Chiffi
R. Soriano 73'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 starć jedenastka SSC Napoli wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze SSC Napoli nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Lorenzo Insigne. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Piotr Zieliński.

W 22. minucie za Faouziego Ghoulama wszedł Elseid Hysaj. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SSC Napoli.

W 52. minucie kartkę obejrzał Kalidou Koulibaly z SSC Napoli. W 53. minucie w jedenastce SSC Napoli doszło do zmiany. Victor Osimhen wszedł za Driesa Mertensa.

A kibice Bologna FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolása Domíngueza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Andrea Poli. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Bologna FC doszło do zmiany. Musa Barrow wszedł za Nicolę Sansonego.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół SSC Napoli, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Victor Osimhen. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomagał Piotr Zieliński.

Piłkarze Bologna FC szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 73. minucie gola kontaktowego strzelił Roberto Soriano. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Andreasa Olsena.

W 76. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Gary Medel, Riccardo Orsolini, Emanuel Vignato, a na ich miejsce weszli Ibrahima M'baye, Andreas Olsen, Mattias Svanberg.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSC Napoli w 76. minucie spotkania, gdy Lorenzo Insigne zdobył trzecią bramkę. Chwilę później trener SSC Napoli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Eljif Elmas, a murawę opuścił Lorenzo Insigne.

W tej samej minucie w jedenastce SSC Napoli doszło do zmiany. Mário Rui wszedł za Piotra Zielińskiego. W 84. minucie kartką został ukarany Mário Rui, zawodnik gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Larangera Danilo
52′ Kalidou Koulibaly
Bakary Adama Soumaoro
22′ Faouzi Ghoulam
Ibrahima M'baye76′
Fabián Ruiz Pena
Andrea Poli58′
Matteo Politano
Andreas Skov Olsen76′
 8′, 76′ 79′ Lorenzo Insigne
Nicola Sansone65′
Diego Demme
Mattias Svanberg76′
79′ Piotr Zieliński
Roberto Soriano  73′
53′ Dries Mertens
Rodrigo Palacio
Nikita Contini Baranovsky
Angelo Esmael da Costa Júnior
Alex Meret
Federico Ravaglia
22′ Elseid Hysaj
Ebenezer Annan
Nikola Maksimović
Valentin Ivaylov Antov
Kostas Manolas
Omari Khailoti
79′ 84′ Silva Duarte Mario Rui
Gary Medel76′
Tiemoué Bakayoko
Andri Fannar Baldursson
79′ Eljif Elmas
Riccardo Orsolini76′
53′  65′ Victor James Osimhen
Emanuel Vignato76′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom SSC Napoli przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Bologna FC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.