• 6 .ACF Fiorentina (27 pkt.)
  • 7 .AS Roma (25 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (25 pkt.)

SSC Napoli - Bologna FC 1909 3-0 (2-0). Liga włoska - 10. kolejka Serie A

W spotkaniu 10. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 28 października, zespół SSC Napoli zwyciężył z Bologna FC 3-0 (2-0). Mecz na Stadio Diego Armando Maradona obejrzało 19 000 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie A
2021-10-28 20:45 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Widzów: 19000 | Arbiter: Marco Serra
SSC Napoli
Bologna FC 1909
3
0
Fabián Ruiz 18'
L. Insigne 41',62'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków drużyna SSC Napoli wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSC Napoli w 18. minucie spotkania, gdy Fabián Ruiz strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Eljif Elmas.

W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką André-Franka Zamba z SSC Napoli, a w 40. minucie Gary'ego Medla z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SSC Napoli w 41. minucie spotkania, gdy Lorenzo Insigne zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

Kibice Bologna FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andreasa Olsena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ibrahima M'baye.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Lorenzo Insigne z SSC Napoli. W 65. minucie Lorenzo Insigne został zmieniony przez Piotra Zielińskiego.

Między 66. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy SSC Napoli: Hirving Lozano, Eljif Elmas, André-Frank Zambo, Mário Rui, na ich miejsce weszli: Matteo Politano, Dries Mertens, Diego Demme, Faouzi Ghoulam. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Emanuela Vignata, Nicolása Domíngueza, Musy Barrowa, Aarona Buchanana zajęli: Nicola Domenico, Luis Binks, Sydney van Hooijdonk, Mitchell Dijks. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Gary Medel40′
87′ Silva Duarte Mario Rui
Ibrahima M'baye62′
32′ 75′ André-Frank Zambo Anguissa
Mattias Olof Svanberg
66′ Hirving Lozano
Riccardo Orsolini
 41′ (k.), 62′ (k.) 65′ Lorenzo Insigne
Emanuel Vignato75′
 18′ Fabián Ruiz Pena
Aaron Buchanan Hickey81′
75′ Eljif Elmas
Francesco Bardi
87′ Faouzi Ghoulam
Luis Thomas Binks75′
Juan Jesus
Mitchell Dijks81′
Alessandro Zanoli
Niklas Pyyhtiä
75′ Diego Demme
Jerdy Schouten
Stanislav Lobotka
Gianmarco Cangiano
65′ Piotr Zieliński
Nicola Domenico Sansone75′
75′ Dries Mertens
Andreas Skov Olsen62′
Andrea Petagna
Federico Javier Santander Mereles
66′ Matteo Politano
Sydney van Hooijdonk81′

Jedenastka SSC Napoli była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zespół SSC Napoli zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.