• 6 .Lazio Rzym (58 pkt.)
  • 7 .AS Roma (54 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (46 pkt.)

SSC Napoli - Benevento Calcio 2-0 (1-0). Liga włoska - 24. kolejka Serie A

W pojedynku 24. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 28 lutego, zespół SSC Napoli wygrał z Benevento Calcio 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Diego Armando Maradona.

24. kolejka Włochy - Serie A
2021-02-28 18:00 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Rosario Abisso
SSC Napoli
Benevento Calcio
2
0
D. Mertens 34'
M. Politano 66'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół SSC Napoli wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut zespół SSC Napoli zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Benevento Calcio była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez zespół SSC Napoli w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie Dries Mertens dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SSC Napoli.

Kibice Benevento Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta Insignego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Pasquale Schiattarella. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SSC Napoli: Kalidou Koulibalyowi w 58. i Giovanniemu Di Lorenzo w 61. minucie.

W 64. minucie Daam Foulon zastąpił Gaetana Letizię. W tej samej minucie w drużynie Benevento Calcio doszło do zmiany. Marco Sau wszedł za Gianlucę Caprariego.

Zespół Benevento Calcio ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Matteo Politano. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Benevento Calcio doszło do zmiany. Adolfo Gaich wszedł za Gianlucę Lapadulę. W 80. minucie żółtą kartką został ukarany Federico Barba, zawodnik gości. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę obejrzał Kalidou Koulibaly, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Chwilę później trener SSC Napoli postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Piotra Zielińskiego wszedł Nikola Maksimović, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie Dries Mertens został zmieniony przez Eljifa Elmasa, a za Matteo Politana wszedł na boisko Elseid Hysaj, co miało wzmocnić zespół SSC Napoli. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Artura Ionitę na Gabriele Monciniego. W 84. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Perparimowi Hetemajowi z drużyny gości.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Lorenzo Montipò
61′ Giovanni Di Lorenzo
Fabio Depaoli
Amir Rrahmani
Alessandro Tuia
58′ 81′ Kalidou Koulibaly
Federico Barba80′
Faouzi Ghoulam
Daam Foulon64′
Fabián Ruiz Pena
Benito Nicolas Viola
 66′ 85′ Matteo Politano
Artur Ionita83′
Lorenzo Insigne
Gianluca Caprari64′
Tiemoué Bakayoko
Perparim Hetemaj84′
82′ Piotr Zieliński
Pasquale Schiattarella46′
 34′ 82′ Dries Mertens
Gianluca Lapadula70′
Nikita Contini Baranovsky
Igor Lucatelli
David Ospina
Niccolo Manfredini
85′ Elseid Hysaj
Luca Caldirola
82′ Nikola Maksimović
Andrés Felipe Tello Muñoz
82′ Eljif Elmas