• 5 .Inter Mediolan (15 pkt.)
  • 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

SSC Napoli - AC Milan 1-3 w 8. kolejce Serie A. Piotr Zieliński grał od 56. minuty

W meczu 8. kolejki Serie A Napoli przegrało z Milanem 1-3. Piotr Zieliński wszedł z ławki w 56. minucie i brał udział w akcji bramkowej.

J. Hauge 90'

Milan od początku przeważał. Objął prowadzenie w 20. minucie po strzale głową Ibrahimovicia.

Napoli rzuciło się do odrabiania strat. W 27. minucie dobrą szansę miał Dries Mertens, ale dobrze spisał się Gianluigi Donnaruma. W kolejnej akcji bramkarza Milanu uratowała poprzeczka, po strzale Giovanniego Di Lorenzo.

Gospodarze nie zdołali wyrównać. Na dodatek stracili kolejną bramkę.

W 54. minucie ponownie do siatki trafił Ibrahimović. Po szybkiej akcji Ante Rebić zagrał przed bramkę, a Szwed z bliska skutecznie zamknął akcję.

W 60. minucie Ibrahimović mógł skompletować hat-tricka. Nawet wykorzystał sytuację sam na sam, ale był na spalonym.

Chwilę wcześniej na boisku pojawił się Piotr Zieliński i miał udział przy golu kontaktowym Napoli. Wbiegł w pole karne i zagrał do Mario Ruiego. Ten zagrał do środka, gdzie wbiegał Mertens. Belg zwiódł obrońcę i zdobył bramkę.

Napoli uwierzyło, że uda się odrobić stratę. Ta nadzieja jednak szybko prysła, bo w 65. minucie drugą żółtą kartką został ukarany Tiemoue Bakayoko i osłabił zespół.

W końcówce dobrą okazję miał jeszcze Lorenzo Colombo, ale na posterunku był Meret. W doliczonym czasie skuteczniejszy był Jens Hauge, który trafił do siatki i ustalił wynik spotkania na 3-1 dla Milanu.

Drużyna z Mediolanu pozostaje niepokonana w tym sezonie Serie A. Pewien powód do zmartwień jednak jest, bo w 79. minucie Ibrahimović zszedł z boiska z urazem. Szwed narzekał na problemy z mięśniem dwugłowym uda.

Alessio Romagnoli
81′ Silva Duarte Mario Rui
Theo Bernard François Hernández
90′ Fabián Ruiz Pena
Franck Yannick Kessié76′
56′ Hirving Lozano
Alexis Saelemaekers73′
Lorenzo Insigne
Ante Rebić59′ 73′
16′ 65′ Tiemoué Bakayoko