• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Spezia - Napoli. Świetny mecz reprezentanta Polski! Zagrają w Lidze Mistrzów?

Piłkarze Napoli nie dali szans niżej notowanemu rywalowi i pokonali Spezię 4-1! Z bardzo dobrej strony popisał się Piotr Zieliński, który zdobył bramkę i asystował przy trafieniu Victora Osimhena.

Piłkarze Napoli w ostatnim czasie znajdują się w bardzo dobrej dyspozycji i nie przegrali pięciu minionych spotkań z rzędu. Starcie z niżej notowanym beniaminkiem było zatem znakomitą okazją do zdobycia kolejnych punktów.

Mecz rozpoczął się o wiele lepiej dla gości. Już w 16. minucie po składnej akcji Napoli Giovanni Di Lorenzo wpadł w pole karne i zagrał do Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski świetnie nabiegł na piłkę i wpakował ją do siatki.

Pomocnik Napoli był jedną z wyróżniających się postaci na boisku i po chwili popisał się świetną asystą. Zieliński zagrał z głębi pola do dobrze wybiegającego za linii obrony Victora Osimhena, który znalazł się w sytuacji sam na sam i dopełnił formalności.

Spezia - Napoli. Piotr Zieliński z golem i asystą! Znakomity mecz reprezentanta Polski

Atakujący ekipy z Kampanii nie pomylił się również tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Osimhen otrzymał dobre podanie od Lorenza Insigne z rzutu wolnego, urwał się defensorom rywali, a następnie z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce.

Gracze gospodarzy nie dali się całkowicie zepchnąć do defensywy i po przerwie zdołali trafić do siatki. Po niepewnym zachowaniu defensywy Napoli Roberto Piccoli dobił piłkę i pokonał Alexa Mereta, który wcześniej wybił futbolówkę po strzale Nahuela Esteveza.

Zieliński opuścił boisko w 69. minucie i za niego na placu gry pojawił się Dries Mertens.

Chwilę później Matteo Politano otrzymał dobre podanie i wpadł w pole karne. Włoch nie zdołał jednak oddać strzału, a futbolówkę zablokowali defensorzy.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

O wiele lepiej zachował się natomiast Osimhen w 80. minucie. Atakujący otrzymał dobre podanie z głębi boiska i zagrał wzdłuż linii bramkowej. Na futbolówkę nabiegł Hirving Lozano i dopełnił formalności. Sędziowie sprawdzali jeszcze, czy były piłkarz Lille nie był na spalonym, jednak decyzja o bramce została podtrzymana.

Obie ekipy miały jeszcze swoje szanse, lecz wynik starcia już się nie zmienił.

Zieliński bardzo dobrze spisuje się w tym sezonie. Reprezentant Polski ma już na swoim koncie siedem bramek i dziewięć asyst.

Pozostałe spotkania:

W drugim starciu, które rozpoczęło się w tym samym momencie Bologna z Łukaszem Skorupskim w składzie zremisowała 1-1 z Udinese.

Alex Meret
62′ Luca Vignali
Elseid Hysaj6′ 69′
58′ 78′ Nahuel Estévez
Matteo Politano76′
Giulio Maggiore
Fabián Ruiz Pena
34′ Matteo Ricci
Diego Demme
46′ Daniele Verde
Lorenzo Insigne
78′ Kevin Andrés Agudelo Ardila
Victor James Osimhen  23′, 44′ 65′ 84′
68′ Emanuel Quartsin Gyasi
Karim Zedadka
78′ Gennaro Acampora
Tiemoué Bakayoko
Lucien Agoume
Eljif Elmas76′
Tommaso Pobega
Valerio Labriola
78′ Riccardo Saponara
Dries Mertens69′ 76′
68′ Diego da Silva Farias
Giuseppe D'Agostino
Andrey Galabinov
Hirving Lozano76′  79′
46′  64′ Roberto Piccoli