• 6 .SSC Napoli (31 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (29 pkt.)

Spezia Calcio - Sampdoria Genua 2-1 w 17. kolejce Serie A

Spezia Calcio pokonała Sampdorię Genua 2-1 na zakończenie 17. kolejki Serie A. W ekipie pokonanych cały mecz rozegrał Bartosz Bereszyński. Polski defensor wrócił do wyjściowego składu po ponadmiesięcznej przerwie.

A. Candreva 24'

To było starcie drużyn, które w środku poprzedniego tygodnia sprawiły dwie największe niespodzianki w Serie A. Spezia nieoczekiwanie pokonała na wyjeździe Napoli, przerywając rywalom passę siedmiu meczów bez porażki. Z kolei Sampdoria na własnym terenie uporała się z faworyzowanym Interem Mediolan, wygrywając 2-1.

W tym drugim spotkaniu Bartosz Bereszyński pojawił się na boisku dopiero w 68. minucie, gdy końcowy rezultat był już ustalony. Tym razem znalazł się w wyjściowej jedenastce "Sampy" - premierowo w bieżącym roku i po raz pierwszy od 6 grudnia. Spędził na murawie pełne 90 minut. W defensywie spisał się poprawnie, w drugiej połowie został napomniany żółtą kartką za faul.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Prowadzenie objęli gospodarze. W 20. minucie piłka po strzale głową Claudio Terziego odbiła się od poprzeczki, a następnie tuż za linią bramkową. Analiza VAR nie była potrzebna, arbiter od razu wskazał na środek boiska.

Ekipa z Genui wyrównała już cztery minuty później. Po centrze z lewego skrzydła ekwilibrystycznym uderzeniem z woleja popisał się Antonio Candreva. Piłka przełamała ręce Ivana Provedela i było 1-1.

Wynik spotkania został ustalony po godzinie gry. Wówczas we własnym polu karnym faulu dopuścił się Morten Thorsby. Niezawodnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Mbala N'zola, zapewniając beniaminkowi komplet punktów.

Emil Audero Mulyadi
80′ Luca Vignali
Bartosz Bereszyński56′
 20′ Claudio Terzi
Maya Yoshida34′
Julian Chabot
Omar Colley
90′ Riccardo Marchizza
Tommaso Augello
80′ Nahuel Estévez
Jakub Jankto71′ 79′
90′ Tommaso Pobega
Morten Thorsby
Lucien Agoume
Antonio Candreva  24′ 85′
90′ Emanuel Quartsin Gyasi
Albin Ekdal
 61′ (k.) 79′ Mbala N'Zola
Mikkel Damsgaard79′
37′ 65′ Diego da Silva Farias
Keita Baldé Diao86′
Titas Krapikas
Karlo Letica
Christian Dell'Orco
Nicola Ravaglia
90′ Martin Erlić
Vasco Regini
80′ Salvador Ferrer Canals
Kaique Rocha Lima
Juan Manuel Ramos Pintos
Lorenzo Tonelli
65′ 90′ Kevin Andrés Agudelo Ardila