Spezia Calcio - Empoli Football Club S.p.A. 1-0 (1-0). Liga - 1. kolejka

W spotkaniu 1. kolejki Serie A, które rozegrane zostało 14 sierpnia, drużyna Spezii wygrała z Empoli 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Stadio Alberto Picco w La Spezi. Na boisku zobaczyliśmy trzech Polaków: Bartłomieja Drągowskiego, Arkadiusza Recy, Jakuba Kiwiora ze Spezii.

W  spotkaniu 1. kolejki  Serie A, które rozegrane zostało 14 sierpnia, drużyna Spezii wygrała  z Empoli  1-0 (1-0). Mecz odbył się na Stadio Alberto Picco w La Spezi. Na boisku zobaczyliśmy trzech Polaków: Bartłomieja Drągowskiego, Arkadiusza Recy, Jakuba Kiwiora ze Spezii.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Empoli wygrała dwa razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Emanuela Gyasiego ze Spezii, a w 14. minucie Liama Hendersona z drużyny przeciwnej.

Mbala N'Zola wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spezii, zdobywając bramkę w 36. minucie pojedynku. Asystę zanotował Simone Bastoni.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Spezii.

W 54. minucie Liam Henderson został zastąpiony przez Nicola Cambiaghiego. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Arkadiusz Reca ze Spezii. Była to 60. minuta starcia.

Od 61 minuty boisko opuścili piłkarze Spezii: Daniele Verde, Emanuel Gyasi, Arkadiusz Reca, Mehdi Bourabia, Kevin Agudelo, na ich miejsce weszli: Albin Ekdal, David Strelec, Emil Holm, Jacopo Sala, Mikael Ellertsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mattii Destra, Filippa Bandinellego zajęli: Martin Satriano, Jacopo Fazzini. W drugiej połowie nie padły gole.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Spezii, natomiast piłkarzom Empoli pokazał jedną.

Jedenastka Spezii w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Empoli w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.