• 5 .Empoli FC (0 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Serie B. Salernitana - Cremonese 3-3. Pierwsza bramka Patryka Dziczka we Włoszech

W szalonym meczu 31. kolejki Serie B Salernitana zremisowała 3-3 z ekipą Cremonese. Obie ekipy kończyły spotkanie w osłabieniu, a decydująca bramka padła w samej końcówce spotkania. Najważniejszą z punktu widzenia polskich kibiców wiadomość stanowi jednak pierwsza bramka Patryka Dziczka na Półwyspie Apenińskim. W wyjściowym składzie gospodarzy znalazł się także Paweł Jaroszyński.

Dziczek wykorzystał rzut karny w 73. minucie, tuż po tym, jak po obejrzeniu drugiej żółtej kartki z boiska wyleciał zawodnik przyjezdnych Mariano Arini.

W ten sposób Polak zdobył bramkę kontaktową na 1-2. Wcześniej bowiem dubletem popisał się Żan Celar.

Stan rywalizacji wyrównał w 79. minucie Francesco Di Tacchio. 120 sekund później, po bezpośredniej czerwonej kartce dla Cristiana Lombardiego, obie ekipy grały w osłabieniu.

Wydawało się, że w 86. minucie Nadir Zortea zapewnił gościom zwycięstwo, strzelając gola na 2-3. W samej końcówce Salernitana otrzymała jednak kolejną "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Di Tacchio. Dziczka nie było już wtedy na murawie.

Przypomnijmy, że Dziczek trafił do Włoch latem ubiegłego roku, po wywalczeniu mistrzostwa Polski z Piastem Gliwice.

Formalnie 22-letni pomocnik jest zawodnikiem rzymskiego Lazio, lecz przebywa w Salernitanie w ramach wypożyczenia.

W Serie B rozegrał dotąd 17 spotkań. Poza jedną bramką zanotował też dwie asysty.