• 5 .AS Roma (70 pkt.)
  • 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie B. Salernitana - Cremonese 3-3. Pierwsza bramka Patryka Dziczka we Włoszech

W szalonym meczu 31. kolejki Serie B Salernitana zremisowała 3-3 z ekipą Cremonese. Obie ekipy kończyły spotkanie w osłabieniu, a decydująca bramka padła w samej końcówce spotkania. Najważniejszą z punktu widzenia polskich kibiców wiadomość stanowi jednak pierwsza bramka Patryka Dziczka na Półwyspie Apenińskim. W wyjściowym składzie gospodarzy znalazł się także Paweł Jaroszyński.

Dziczek wykorzystał rzut karny w 73. minucie, tuż po tym, jak po obejrzeniu drugiej żółtej kartki z boiska wyleciał zawodnik przyjezdnych Mariano Arini.

W ten sposób Polak zdobył bramkę kontaktową na 1-2. Wcześniej bowiem dubletem popisał się Żan Celar.

Stan rywalizacji wyrównał w 79. minucie Francesco Di Tacchio. 120 sekund później, po bezpośredniej czerwonej kartce dla Cristiana Lombardiego, obie ekipy grały w osłabieniu.

Wydawało się, że w 86. minucie Nadir Zortea zapewnił gościom zwycięstwo, strzelając gola na 2-3. W samej końcówce Salernitana otrzymała jednak kolejną "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Di Tacchio. Dziczka nie było już wtedy na murawie. \

Dowiedz się więcej na temat: Patryk Dziczek | Salernitana