Reklama

Reklama

Serie B. Patryk Dziczek podziękował za słowa wsparcia

Przebywający w jednym z rzymskich szpitali Patryk Dziczek przesłał podziękowania za wszystkie słowa wsparcia, jakie otrzymał po utracie przytomności w trakcie meczu ligowego.

Do przerażająco wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę podczas meczu Salernitany z Ascoli w ramach 24. kolejki Serie B.

Podczas gry Dziczek nagle stracił przytomność. Na boisku natychmiast pojawiła się karetka z defibrylatorem. Polak po 10 minutach odzyskał świadomość i boisko opuścił już na własnych nogach, aczkolwiek z pomocą kolegów i sanitariuszy, a potem trafił do szpitala w Ascoli Piceno. Następnie został przetransportowany do Rzymu, gdzie przechodzi dalsze badania.

Ze stolicy Włoch 22-latek przesłał wszystkim podziękowania za wsparcie i słowa otuchy w tym trudnym dla siebie czasie.

Reklama

- Dziękuję wszystkim za wiadomości, które otrzymałem oraz wszystkie słowa otuchy napływające do mnie. Nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystkie, ale czytam je i naprawdę doceniam. Jeszcze raz przesyłam podziękowania dla Francesca Di Tacchio, Vittorio Pariginiego (wspomniana dwójka uratowała życie Dziczka, chroniąc go przed zadławieniem się językiem - przyp. red.) oraz całego personelu medycznego Salernitany i drużyny Ascoli za natychmiastową reakcję i pomoc, jaką otrzymałem na boisku. Chciałbym też podziękować wszystkim fanom Salernitany. Wasze wsparcie wiele dla mnie znaczy. Nigdy się nie poddam - napisał Dziczek w poście na Instagramie. Do obszernego opisu dołączył swoje zdjęcie oraz fotografię transparentu z napisem w języku polskim: Patryk, nie poddawaj się. 

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

TB

Serie B - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL