• 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Serie A. Zlatan Ibrahimović nie weźmie udziału w przygotowaniach do nowego sezonu

Rozbrat z futbolem Zlatana Ibrahimovicia potrwa dłużej, niż pierwotnie przypuszczano. Napastnik AC Milan przeszedł właśnie operację kontuzjowanego kolana. Na boisku zobaczymy go za około dwa miesiące.

Zlatan Ibrahimović zupełnie inaczej wyobrażał sobie czerwiec tego roku. Po tym jak wrócił do reprezentacji Szwecji po niemal pięciu latach przerwy, liczył na udział w finałach Euro 2020. Jego plany pokrzyżował jednak uraz kolana.

Po raz ostatni na boisku widzieliśmy go 9 maja. W 35. kolejce Milan wygrał wówczas na wyjeździe z Juventusem Turyn 3-0. Szwed opuścił boisko w 66. minucie przy jednobramkowym prowadzeniu swojej drużyny.

Wbrew prasowym doniesieniom nie doznał kontuzji w tym spotkaniu. Z urazem borykał się już wcześniej, a przeciwko "Starej Damie" zagrał na własną prośbę.

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Dopiero później okazało się, że jego problem z kolanem jest poważny. Z tego powodu "Ibra" nie bierze udziału w ME. Szwecja bez niego radzi sobie jednak znakomicie - po dwóch meczach bez straty gola ma na koncie cztery punkty i jest w zasadzie pewna awansu do 1/8 finału.

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Tymczasem Milan w krótkim komunikacie obwieścił, że Ibrahimović przeszedł zabieg chirurgiczny i czuje się dobrze. Nie wspomniano o tym, że piłkarz nie weźmie udziału w przygotowaniach do nowego sezonu. Poinformowali o tym skrupulatnie dziennikarze Sky Sport Italia.

Wedle ich relacji 39-latka zobaczymy na murawie dopiero w drugiej połowie sierpnia. Zalecono mu czterotygodniową przerwę w treningach. Dojście do pełni sił i dyspozycji meczowej zajmie kolejny miesiąc.