Reklama

Reklama

  • 1 .SSC Napoli (35 pkt.)
  • 2 .AC Milan (32 pkt.)
  • 3 .Inter Mediolan (31 pkt.)
  • 4 .Atalanta Bergamo (28 pkt.)
  • 5 .AS Roma (25 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (21 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (21 pkt.)

Serie A. Zieliński przedłuży kontrakt z Napoli? Kusi go FC Barcelona

Negocjacje Piotra Zielińskiego z SSC Napoli w sprawie nowego kontraktu zdają się nie mieć końca. Jak informują włoskie media, ten stan zawieszenia chce wykorzystać FC Barcelona, która jest gotowa przechytrzyć "Azzurrich", sprowadzając Polaka na Camp Nou.

W ostatnim czasie piłkarską Polskę obiegła wiadomość, że "Duma Katalonii" interesuje się obiecującym napastnikiem Wisły Kraków - Aleksandrem Buksą (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ - kliknij).

Okazuje się jednak, że do Barcelony może dołączyć inny utalentowany, choć już nieco bardziej doświadczony Polak. Mowa oczywiście o Piotrze Zielińskim.

25-letni pomocnik już od dłuższego czasu prowadzi z Napoli negocjacje dotyczące nowego kontraktu. Jego obecna umowa wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Reklama

Według najnowszych ustaleń włoskich mediów, klub przygotował już dla Zielińskiego zapis nowej umowy, oferując mu trzyletnią prolongatę i znaczną podwyżkę. Jakiekolwiek dokumenty nie zostały jednak jeszcze podpisane. Jak donosi "Sportitalia", Barcelona chce wykorzystać tę sytuację, by namówić Polaka do przeprowadzki na Półwysep Iberyjski.

"Blaugrana" zainteresowała się sprowadzeniem Zielińskiego już przed dwoma laty, lecz nie doszło wtedy do żadnych formalnych rozmów. Tym razem może być jednak inaczej.

Jak zaznacza portal Casanapoli.net, działacze Barcelony widzą w Zielińskim idealnego partnera dla Lionela Messiego, który mógłby skorzystać na wizji gry i prostopadłych podaniach naszego reprezentanta.

Trener Gennaro Gattuso na pewno nie będzie chciał zezwolić na odejście Polaka, lecz ostateczne słowo będzie należało do prezesa Aurelia De Laurentiisa. Kto wie, może już w przyszłym sezonie będziemy mogli oglądać Zielińskiego w koszulce w bordowo-granatowe pasy.

TB

Serie A - tabela, wyniki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama