• 6 .Lazio Rzym (7 pkt.)
  • 7 .Udinese Calcio (7 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (7 pkt.)

Serie A. Wysoka wygrana Sampdorii. Gole Kownackiego i Linettego!

W dziewiątej kolejce Serie A Sampdoria rozgromiła Crotone aż 5-0. Na listę strzelców wpisali się Karol Linetty i Dawid Kownacki. Ten drugi zdobył bramkę zaledwie minutę po wejściu na boisku.

Serie A: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Sampdoria bardzo szybko wyszła na prowadzenie z Crotone. Już w trzeciej minucie do bramki gości trafił Gianmarco Ferrari. Od początku na boisku z Polaków grał jedynie Karol Linetty.

Sampdoria po pierwszej połowie prowadziła już 3-0. Polacy na listę strzelców wpisali się dopiero po przerwie. Najpierw do siatki rywala trafił w 71. minucie Karol Linetty. Pomocnik dostał świetne podanie w pole karne od Dennisa Praeta i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Na ostatnie 15 minut na murawie pojawił się Kownacki. Polak strzelił gola zaledwie minutę po wejściu na boisku. Po fatalnym błędzie bramkarza, który nieczysto trafił w piłkę próbując ją wybić, futbolówka spadła pod nogi Kownackiego. Ten pewnie wpakował ją do siatki. Piłka przeszła jeszcze między nogami golkipera gości. Dla Kownackiego był to pierwszy gol strzelony w Serie A.

Bartosz Bereszyński cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Sampdoria zajmuje piąte miejsce w lidze. Crotone jest 16.

W sobotę w lidze włoskiej czeka nas jeszcze jedno spotkanie. O godz. 20.45 Napoli będzie podejmować Inter Mediolan.

Sampdoria - Crotone 5-0 (3-0)

Bramki: 1-0 Ferrari (3.), 2-0 Quagliarella (12. - rzut karny), 3-0 Caprari (39.), 4-0 Linetty (71.), 5-0 Kownacki (76.)

Sędzia: G. Calvarese